1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Renginiai, šventės
 4. Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją?
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją?

Paskelbta 2019-04-19 , atnaujinta 2019-08-06
Vestuvių planuotojos Erikos Semaško nuotrauka
Vestuvių planuotojos Erikos Semaško nuotrauka

Išsirinkti vestuvių planuotoją – nemažas iššūkis. Nors daugelis porų kaip vienas svarbiausių savybių įvardina profesionalumą, patikimumą ir punktualumą, nemažiau svarbi ir asmeninė simpatija, „click“ momentas bendraujant. Gali pasirodyti, kad atrasti tą tobuląją planuotoją, kuri ne tik turėtų visas pageidaujamas savybes, bet ir tilptų į vestuvių biudžetą, labai sudėtinga, tačiau aiškūs prioritetai ir keli patarimai šią situaciją akimirksniu palengvins.

Pirmiausia įsitikinkite, kad jums tikrai reikia vestuvių planuotojos. Jos teikiama paslauga nebus pigi, tad tai – papildomos išlaidos. Prieš priimdami galutinį sprendimą, gerai įvertinkite savo planavimo įgūdžius, galimybę tam skirti laiko, jūsų vestuvių biudžeto ribas ir tai, kokios šventės tikitės. Taip pat pagalvokite, kokios šventinės dienos norite – ar turėsite laiko ir energijos rūpintis organizaciniais reikalais? O gal norėsite mėgautis ramiu rytu ir negalvoti apie jokius rūpesčius? Labai svarbu išsigryninti savo prioritetus ir norus. Idealu, jei planavimo darbai teiktų daugiau džiaugsmo, nei streso, tuomet vestuvių šventė taptų nepamirštama.

Priklausomai nuo jūsų vestuvių biudžeto ir poreikio, vestuvių planuotojos teikia šias paslaugas:

 • Vestuvių organizavimą nuo A iki Z, kai pasirūpinama kiekviena šventės detale;
 • Asistavimą, kai padedama išsirinkti šventės vietą ir paslaugų tiekėjus;
 • Vestuvių dienos koordinavimą, kai visas šventės detales organizuoja ir derina jaunųjų pora, bet šventinės dienos eigą prižiūri planuotoja.
Vestuvių planuotojos Erikos Semaško nuotrauka
Vestuvių planuotojos Erikos Semaško nuotrauka

IEŠKOKITE REKOMENDACIJŲ

Kai ieškote kirpėjos, patikimo meistro, restorano šventinei vakarienei ar vaikų auklės, pirmiausia ieškote rekomendacijų ir su tuo susijusių patirčių tarp artimųjų. Nors vestuvės retesnė ir labai individuali šventė, bet pirmiausia pradėkite klausinėti aplinkinių, kurie naudojosi vestuvių organizavimo paslaugomis. Ar jie rekomenduotų savo planuotoją? Kodėl? Ar šventė atitiko jų lūkesčius? Gal ką nors keistų, jei reikėtų vestuvių dieną pakartoti dar kartą? Pirminei informacijai surinkti vertėtų išnaudoti ir socialinius tinklus, forumus, tinklaraščius.

ĮVERTINKITE VIRTUALŲ ĮVAIZDĮ

Po rekomendacijų etapo išsirinkite keletą favoričių, kurios iš pasakojimų jums atrodo tinkamiausios. Tada jūsų lauks antras žingsnis – virtuali pažintis. Peržiūrėkite organizatorių socialinių tinklų paskyras, internetinius puslapius, suraskite kiek įmanoma daugiau darbų pavyzdžių. Kokia vestuvių planuotojos švenčių stilistika? Kaip ji reprezentuoja savo prekės ženklą? Ar tai, kas pateikta virtualioje erdvėje, jums estetiška, priimtina, kelia pojūtį, jog „ir mes taip norime“? Jei vestuvių planuotoja aktyvi socialinių tinklų vartotoja, pažiūrėkite ir jos „Instagram“ paskyrą. Gal ji dalinasi akimirkomis iš pasiruošimo šventei? Visos šios detalės padės susidaryti aiškesnį vaizdą ne tik apie planuotojos asmenybę, estetikos ir stiliaus suvokimą, bet ir leis pajausti, ar ji jums artima, kelia žavesį, norą bendrauti.

ĮVERTINKITE VESTUVIŲ STILISTIKĄ

Prieš renkantis vestuvių planuotoją, nuspręskite, kokios stilistikos vestuvės jums priimtinos ir artimos. Kiekviena vestuvių planuotoja turi savo braižą, jai būdingą estetinį pajautimą, kuris turi atitikti jūsų. Naudinga iš anksto pasiruošti idėjų lentą (angl. mood board). Tam puikiai tiks privatus „Pinterest“ aplankas. Dalyvaudami susitikime pasidalinkite savo idėjomis, kaip norėtumėte, kad šventė atrodytų, parodykite atrinktas nuotraukas, paklauskite vestuvių planuotojos nuomonės. Panašus stiliaus pojūtis ir šventės vizija palengvins tolimesnį bendradarbiavimą, sumažins diskusijų skaičių ir galimos įtampos akimirkas.

PASIRUOŠKITE SUSITIKIMUI

Nors virtuali pažintis – geras atskaitos taškas, bet bendravimas laiškais ir žinutėmis dar ne viskas. Rinkdamiesi vestuvių planuotoją, privalote su atsirinktomis kandidatėmis susitikti gyvai. Tik po pokalbio galėsite tiksliai įvertinti savo pasirinkimą. Vertinkite tai, kaip bet kokį kitą darbo pokalbį, kuriame esate darbdavys. Iš anksto pasiruoškite jums aktualius klausimus, kuriuos užduosite visoms kandidatėms. Tokiu būdu galėsite palyginti jų atsakymus. Galimų klausimų pavyzdžiai:

 • Ar planuotoja yra dirbusi ir turi kokios patirties su X vieta?
 • Kaip dažnai bendrausite / susitiksite gyvai planavimo proceso metu?
 • Ar planuotoja dirba viena, ar turi jai padedančią komandą?
 • Su kokiais gėlių / dekoro / dizaino paslaugų tiekėjais ji dirba?
 • Ar planuotoja gali pasidalinti kelių paskutinių klientų kontaktais rekomendacijoms gauti?
 • Kokia vestuvių planuotojos patirtis?
 • Jei vestuves planuojate švęsti lauke, kokius sprendimus ji siūlytų esant prastam orui? Kaip bus atsiskaitoma tiekėjams? Ar jums bus pateikta bendra trečiųjų šalių sąskaitą, ar turėsite apmokėti jas atskirai?
 • Jeigu prieš vestuves, vestuvių dieną ar po jų kils nesklandumų su tiekėjais, kas juos spręs? Ar vestuvių planuotoja prisiima už juos atsakomybę?
 • Ar vestuvių pasiūlymas jums bus sukurtas individualiai, ar bus pritaikytas tam tikras standartinių paslaugų paketas?
 • Kaip vestuvių planuotoja įkainoja savo paslaugas? Ar tai valandinis įkainis, procentas nuo biudžeto, fiksuota suma?
 • Kokie jūsų įsipareigojimai, jei nuspręstumėte nutraukti sutartį? Iki kada vestuvių planuotoja bus šventėje?

APTARKITE BIUDŽETĄ

Finansiniai klausimai daugeliui sukelia nepatogius jausmus, bet tai tema, kurią su vestuvių planuotoja turėtumėte aptarti kuo ankščiau. Tai apsaugos jus nuo galimo nusivylimo (pasirinkta planuotoja gali būti tiesiog per brangi) ir piniginių problemų ateityje (jei nuspręsite šventei papildomai skolintis ar kitais neprotingais būdais didinti biudžetą). Jūs turite ne tik išsiaiškinti planuotojos įkainius, bet ir ar jūsų turimo biudžeto užtenka jūsų lūkesčiams patenkinti. Į pastarąjį klausimą turėtų labai tiksliai atsakyti vestuvių organizatorė. Kuo mažiau neapibrėžtumo ir nutylėjimų liks šia tema, tuo didesnė tikimybė, kad šventės organizavimo procesas bus sklandesnis.

Vestuvių planuotojos Tatjanos Vasičkinos nuotrauka
Vestuvių planuotojos Tatjanos Vasičkinos nuotrauka

ATIDŽIAI PERSKAITYKITE SUTARTĮ

Taip, sutartis yra būtina. Vestuvių planavimo procesas dažniausiai pradedamas prieš metus. Per šį laiką gali nutikti neplanuotų pokyčių ar įvykių, todėl naudinga iš anksto susitarti, kaip bus sprendžiami vieni ar kiti dalykai, kiek ir ko įsipareigoja planuotoja ir kokios jūsų pareigos. Nors daugeliui sutarčių skaitymas yra nuobodus laiko gaišimas, bet šioje vietoje neverta rizikuoti. Skaitydami sutartį įsitikinkite, kad tikrai suprantate visus punktus, kuriuose aprašytos (kuo detaliau, tuo geriau) paslaugos, kurias gausite. Atidžiai peržiūrėkite vietas, kuriose nurodytos kainos, papildomi mokesčiai ir kiti galimi finansiniai įsipareigojimai. Labai svarbu, kad sutartyje būtų aiškiai išdėstyti pasiruošimo etapai, vestuvių diena, atsarginiai planai, jei kažkas vyks ne taip, kaip buvo numatyta iš pradžių.

PASIKLIAUKITE INTUICIJA

Galiausiai, įvertinkite ir tai, kad jūsų pasirinkta vestuvių planuotoja kuriam laikui taps jūsų poros artima bičiule. Jums turi būti malonu ir lengva su ja bendrauti. Įsiklausykite į savo intuiciją, ar jūsų pasirinkta vestuvių organizatorė teoriškai (o gal ir praktiškai) galėtų būti tas žmogus, kuris vestuvių dieną jus laikys už rankos? Ar ji jums patinka tiek iš profesinės, tiek iš asmeninės pusės? Atsakymai į šiuos ir panašius klausimus turėtų būti, be abejonės, teigiami. Jei kyla jausmas, kad pasirinktai planuotojai „kažko trūksta“, nors tai ir nėra racionalus jausmas, ieškokite kitos, kuri visomis prasmėmis jums bus tinkama.