1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Kaip išsirinkti vestuvių fotografą

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą

Paskelbta 2017-09-21

Vestuvinių rūpesčių dešimtuke, vestuvių fotografas atsirastų pirmajame penketuke po tinkamiausios datos, vietos ir svečių sąrašo. Kaip išsirinkti tokį vestuvių fotografą, kad paskui netektų gailėtis? Kur tokį rasti? Nuo ko pradėti ieškoti?

Gal pažįstamą, kuris turi didelį fotoaparatą? Ginkite šią mintį su lazda ir užrakinkite ją giliai, giliai. Net nemanykite samdyti pažįstamų su fotoaparatu, nes bėdos bus daugiau, nei naudos. Ne dėl to, kad tas pažįstamas nemoka fotografuoti... Jis gi pažįstamas, ir norės dalyvauti kaip lygiavertis svečias, o ne lieti devynis prakaitus dėl tų 100 nuotraukų, kuriomis didžiuositės visą savo ateinantį gyvenimą. Gal pažįstamam per didelė atsakomybė, todėl rinkitės nepažįstamą, šaltų nervų vestuvių fotografą, gal net ir iš kito miesto. Tik profesionalas gali padėti jums įamžinti šią šventę.

Pateiksime kelis konkrečius patarimus, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis fotografą.

  1. Patirtis. Tiesiog paklauskite, kelias vestuves vidutiniškai per metus jis fotografuoja. Vienas? Tai gal jis yra jau minėtas kažkieno iš jaunųjų „pažįstamas“? Penkias? Tikriausiai vestuvių fotografavimas jam yra laisvalaikio užsiėmimas – kažkas paprašė per pažįstamus, tai pafotografuosiu... Dvidešimt penkias? Juk nesunku suskaičiuoti, kad tai kiekvienas savaitgalis per pusmetį. Tokia patirtis jums ir yra reikalinga. Pala, sako, kad keturiasdešimt? Labai sunku patikėti, tad greičiausiai jis tiktų į Piršlio-melagio rolę, o ne fotografo... Jei tokių ir yra, tai jie turbūt labai brangūs ir garsūs. O jei labai užsiėmę, tai viską daro kuo greičiau ir neturi laiko pasiruošti.

  2. Tradicijų žinojimas. Vestuvių fotografas turi žinoti vestuvių tradicijas. Kam? Tam, kad suvoktų, jog nuotakos pagrobimas arba stalo išsipirkimas yra svarbūs momentai, o ne eiliniai įkaušusių vakarėlio svečių pašėliojimai. Labai dažnai vestuvių fotografai fotografuoja visus sveikinančius ir įteikiančius vokelius ir gėles, bet neužfiksuoja tikrai „kreizy“ momentų. Juk tokius tikrai norėsite įsiminti, o ne tai, kas davė vokelį su 200 litų, o ne patalynės komplektą perrištą raudonu kaspinėliu. Tokių klaidų jūsų vestuvių fotografas turėtų vengti. Tiesiai šviesiai paklauskite, ar jis žino tradicijas iš lietuviškų, rusiškų, žydiškų, vakarietiškų vestuvių. Jei ne, gali tekti apie jas papasakoti iš anksto.

  3. Darbai. Nuotraukos lai kalba už save. Jei jau renkatės fotografą iš kelių, tai į nuotraukas tikrai turite atkreipti dėmesį. Atminkite, kad dažniausiai visas tas fotosesijų pozas sugalvoja ne jaunieji ir ne uošviai ar piršliai. Tai profesionalaus fotografo darbas. Jei fotografo albume pilna nuotakų ar jaunikių, laikomų ant delno, su to fotografo fantazija ne viskas tvarkoje, o jūs nenorėtumėte būti jo kito „eksperimento“ auka. Kiekvienas save gerbiantis vestuvių fotografas savo portfolio stengsis parodyti savo stilių ir išskirtinumą, originalias nuotraukas, pagautas emocijas įspūdinguose gamtos peizažuose, tad galite būti tikri, kad matote geriausius jo darbus.

  4. Vietovių pažinimas. Fotografas turi žinoti ne vieną romantišką, originalią, įspūdingą vietelę mieste arba gamtoje, kurioje galima suorganizuoti vieną iš keleto vestuvinių fotosesijų. Trakų pilis? Kažkur prie ežero? Ar tikrai verta gaišti laika su tokias vietas žinančiu fotografu? Juk tokias vietas žino kiekvienas moksleivis, kas metai išvažiuojantis į 1-3 ekskursijas. Fotografas puikiai turi suvokti, koks tuo metų laiku paprastai būna oras, ir visada turėti planą B ir C (B – kai lyja lietus, o C – kai vestuvininkai susipyksta dar iki vestuvių ceremonijos pradžios, ir visas procesas tampa kančia ir pareiga, o ne malonumu). Beje, būtinas sugebėjimas susitarti ir su organizatoriais bei piršliais, kurie stengsis įpiršti savo pageidavimus paskutinę minutę.

  5. Kaina. Taip, kaina ne pirmoje, o paskutinėje vietoje. Tai paaiškinti galima labai paprastai. Jei nusamdysite gerą ir brangų fotografą, tai galite kiek pataupyti vakarėlio vietos sąskaita, nes geras fotografas padarys tokias nuotraukas, kad tos „arklidės“ niekas po 10 metų neprisimins, be to po kelių taurelių aplinka paprastai nebebūna svarbu. Jei nusamdysite pigų ir vidutinišką fotografą, o vestuves surengsite ištaiginguose rūmuose, tai nuotraukose matysite daugiau rūmus, nei savo vestuves. Kas čia vakaro karalienė? Jaunoji, ar prabangios užuolaidos ir krištoliniai šviestuvai? Kalbant rimtai, vestuvių fotografas turėtų būti didesnė investicija, nes būtent jis atsakingas už jūsų šventės išsaugojimą ateičiai.

Kalbėdamiesi su fotografu, stenkitės suderinti visas detales iš anksto – kiek laiko jis dirbs, kada pradės, kada baigs, ar reikės jo kitą dieną, ir t.t. Taip pat, kokiu transportu važinės, ar bus elektros šaltinis pasikrauti jo įrangai, kiek nuotraukų jis pažada retušuoti ir per kiek laiko jas pateiks atsisiuntimui arba DVD diske. Tokioms smulkmenoms nusakyti tinka ir sutartis. Taip žinosite tiksliai, kad užtrukus šventei, fotografas nesusikraus savo krepšių ir neišdums, o liks su jumis tiek kiek reikia.

Kada reikia pradėti jo ieškoti? Vakar! Geri fotografai būna užimti, todėl juos rezervuoti reiktų prieš keletą mėnesių. Jei vestuvės žiemą – gali būti kur kas didesnis pasirinkimas ir mažesnės kainos, tad nepatingėkite susitikti su keliais kandidatais.

Prisiminkite, kad parodomosios nuotraukos gali jums padėti, nes pavardė nieko nesako. Ir atsiliepimai gali būti šališki. Nuotakos siaubūnės kartais tokios lieka ne tik iki šventės, bet ir po jos, todėl nesutapusias nuomones yra linkusios sutirštinti ir papilti į internetą. O nuotraukas peržiūrėti galite Paslaugos.lt darbų galerijoje arba eidami į fotografų kategoriją ir filtruodami juos pagal savo miestą. Paslaugos.lt padės išsirinkti vestuvių fotografą, kuris įamžins jūsų Gyvenimo šventę taip, kad ją atsiminsite visą gyvenimą.