1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Kaip išsirinkti renginių vedėją? ...

Kaip išsirinkti renginių vedėją? Pataria Edita Zėčiūtė

Paskelbta 2019-08-20 , atnaujinta 2019-08-20

Pastarąjį dešimtmetį vestuvėse piršlius ir muzikantus vis dažniau pakeičia renginių vedėjai ir didžėjai. Internete renginių vedėjų skelbimų ir svetainių – visa galybė, tad planuojantieji vestuves dažnai pasimeta: išsirinkti labai sudėtinga, ypač kai nežinome, kurie aspektai renkantis vedėją turi būti patys svarbiausi. Dėmesį patraukia renginių vedėjų publikuojamos kokybiškos nuotraukos, reprezentatyvūs filmukai, pozicionavimas paieškos sistemose ir pan., bet tai toli gražu ne viskas. Renginių vedėja, profesionali aktorė Edita Zėčiūtė šiuo klausimu turi savo nuomonę:

„Tarkime, net ir iš 7 val. trunkančio renginio, kuriame vedėjas patiria visišką fiasko ir „susimauna“ kas antrame sakinyje, įmanoma sumontuoti reprezentatyvų 2 min. filmuką, kuriame kažkas ir paploja, ir pašoka, ir nusišypso. Tad vedėjo nepatarčiau rinktis vien tik pagal pateikiamas nuotraukas ar filmukus.“

Susitikti su vestuvių vedėju – būtina

Renkantis vestuvių vedėją svarbiausia – kontaktas, gyvas bendravimas: susitikus ir pabendravus „akis į akį“ paaiškėja, ar vedėjas yra „pasikaustęs“ savo srityje, patyręs, ar jis jaučiasi tvirtai, turi originalių idėjų. Tarp renginio koordinatoriaus/vedėjo ir būsimųjų jaunavedžių ne mažiau svarbi ir abipusė simpatija – sutampantys biolaukai, pasitikėjimas:

„Juk žmonės mums patiki svarbiausias savo gyvenimo akimirkas! Suvokiu ir dievinu šį atsakomybės svorį“, – teigia pašnekovė.

Abipusis atvirumas – ne mažiau svarbus renkantis renginio vedėją: užsakovai turėtų klausti visko, kas aktualu, negalvoti, kad kažkurie užduodami klausimai – nelogiški ar kvaili.

Renginių vedėja ir koordinatorė Edita

Kokios asmeninės savybės reikalingos geram vedėjui?

Labai dažnai specialistus vertiname pagal kriterijų „geras – blogas“. Anot E. Zėčiūtės, vertinti reikėtų kitaip ir paslaugų teikėjus skirstyti į profesionalus arba mėgėjus.

Vienos aktualiausių savybių – komunikabilumas, charizma, lankstumas, taisyklinga kalba, sklandus minties dėstymas bei gebėjimas improvizuoti:

„Šventėms sudaromi scenarijai“ – tik gairės ir planas, tačiau be improvizavimo išsiversti niekad nepavyksta. Man, teatro aktorei, tai yra malonu bei nesudėtinga, nes improvizavimas – mano „duona“, nebijau netikėtų aplinkybių ar iššūkių. Tai priverčia mobilizuotis, čia ir dabar priimti teisingiausius sprendimus. Kodėl akcentuoju taisyklingą kalbą ir sklandų minčių dėstymą? Esu tvirtai įsitikinusi, jog šventės vedėjas ir šioje srityje turi būti etalonas. Kartais pasiklausius būna gėda dėl kolegų, kurie iš kailio neriasi, tuščiai šūkauja, o kalbos kultūros, kirčiavimo ir stilistikos klaidos rėžia ausis. Renginių vedėjas vienareikšmiškai turi būti išsilavinęs, gerbti ir išmanyti kalbą, kuria kalba šventės metu (tiek gimtąją, tiek ir užsienio). Buityje mes gal visai kitokie, tačiau į rankas pasiėmę mikrofoną turime palaikyti aukštą kultūrinę kartelę ir šio amato prestižą. Na, o charizma, be abejo, yra privilegija, dovana, duotybė. Arba ją turi, arba ne.“

Svarbu pasirinkti profesionalą, kuris būtų savose vėžėse. Be įgimtų savybių labai svarbus ir požiūris į savo profesiją, meilė jai, pagarba žmogui, kartu – ir sąžiningumas, punktualumas, disciplina, atsakomybė, gebėjimas dirbti komandoje.

Profesionalus vedėjas, pasak E. Zėčiūtės, nepasikliaudamas vien tik savo įgimtomis savybėmis, turi nuolat tobulėti, investuoti į save, dirbti, neužmigti ant laurų.

„Kiek pastangų, kiek „dūšios“ įdedi, tiek sugrįžta atgal“, – įsitikinusi aktorė ir renginių vedėja.

Kokių renginių vedėjų paslaugų rekomenduojama vengti?

Skeptiškai vertinkite renginių vedėjus, kurie siūlo vieni atlikti visą vakaro programą: vesti vestuves, pastovėti prie pulto leidžiant muziką, padainuoti, pašokti, atlikti kelis numerius ir t. t. Vienam žmogui sudėtinga viską suspėti, vienas žmogus negali būti puikus visų sričių meistras, o ir skubėjimas, bėgiojimas, mėtymasis tarp įvairių veiklų neatrodys itin profesionaliai.

E. Zėčiūtė džiaugiasi subūrusi puikią specialistų komandą: jai talkina apšvietėjas, didžėjus, du vokalistai ir kiti savo sričių meistrai. Renginių vedėja pirmiausiai išsiaiškina, koks užsakovų biudžetas, ką jie mėgsta ir kokiai programai teikia prioritetą ir pagal tai pasiūlo papildomų paslaugų. Tiesa, renginių vedėjai puikiai gali dirbti vestuvių koordinatoriais – vesti ne tik šventinį vakarą, bet ir su jaunavedžiais praleisti visą dieną, rūpindamiesi įvairiomis šventės smulkmenomis.

Nemažai renginių vedėjų eina lengviausi keliu: kiekviename renginyje naudoja tą patį scenarijų ir tą pačią programą. O jei keleriose vestuvėse dalyvauja tie patys svečiai (juk daugelis renkasi specialistus pagal draugų, pažįstamų rekomendacijas), jiems tiesiog nebeįdomu.

„Mano atveju kiekviena šventė – unikali, tikrai nesu iš tų vedėjų, kurie visoms šventėms pritaiko tą patį scenarijų. Šventės scenarijaus kūrimą palengvina specifiniai užsakovų pageidavimai. Labai džiaugiuosi, kad mano paslaugas renkasi kūrybingi žmonės, norintys nestandartinių vestuvių. Tada drauge susėdame ir galvojame, kaip geriau įgyvendinti įvairius sumanymus“, – pasakoja E. Zėčiūtė.

Kiek laiko likus iki šventės reikėtų užsakyti renginio vedėjo paslaugas?

E. Zėčiūtė pataria šventę pradėti organizuoti nuo svarbiausių dalykų. Juos ji vadina „šventąja trejybe“ – tai šventės vieta, renginio vedėjas ir fotografas. Jie iš esmės kuria pagrindinius prisiminimus, o visa kita sudėliojama laikui bėgant.

Šiuolaikiniai jaunavedžiai vis dažniau renkasi šventės planavimą be streso:

„Būna, kad mano paslaugas jaunavedžiai rezervuoja iki šventės likus 1–1,5 m., tačiau būna ir prašančių vesti už 2 mėn. vyksiantį renginį. Būsimiems jaunavedžiams visada patariu: „Kuo anksčiau uždėsite varneles ties svarbiausiais punktais, tuo ramiau miegosite ir žinosite, kad išsirinkote tai, ko norėjote, o ne tą, kas liko.“

Fotografas Laurynas Butkevičius

Požiūris po truputį kinta

E. Zėčiūtė pastebi teigiamų pokyčių ir interpretuojant renginio vedėjo funkcijas. Pavyzdžiui, anksčiau visi renginių vedėją įsivaizdavo kaip linksmintoją, išeinantį su blizgiu kostiumu ir laidantį juokelius:

„Manau, šiuolaikinio renginių vedėjo paskirtis – tada, kada reikia, būti dėmesio centre, sukurti nuotaikingą atmosferą, uždegti publiką, pakurstyti energiją, kad nė vienas svečias nenuobodžiautų ir visiems būtų gera, smagu, tačiau tuo pačiu tam tikrais momentais „ištirpti“ suvienijus žmones. Vedėjas turi stebėti, ko dabar nori publika. Mano jaunieji šventėse nori jautrių, tikrų akimirkų. Vestuvės – ne vien tik žaidimų vakaras: geras renginio vedėjas pasistengs, kad programa būtų įvairi ir įsimintina.“

Taipogi daugelis klaidingai mano, jog renginių vedėjas tik paima pinigus už pašnekėjimą atvykus į šventę. Renginių vedėja E. Zėčiūtė teigia, jog tai – toli gražu ne vienintelės pareigos:

„Mes su jaunaisiais iki šventės nueiname kelią, kuriame tampame bičiuliais. Visada esu šalia, duodu naudingų patarimų iš profesinės patirties, atsakau į visus rūpimus klausimus, bendrauju su kitais paslaugų teikėjais, užduodu jauniesiems namų darbų, kuriu unikalius scenarijus tik jų šventei. Kitaip tariant, tai yra ne tik šventinės dienos laikas, bet ir didelė dalis mano laiko iki tol. Iš visos savo širdies jį skiriu tam, kad drauge finišuotume aukštai iškeltomis galvomis.“

Kuriant savo šventę reikėtų nebijoti naujų sprendimų – laimi tie, kurie laužo standartus. Taip pat nereikėtų pernelyg įsipareigoti tradicijoms – niekas nepasakė, kokia turi būti pavykusi šventė. Svarbiausia scenarijuje palikti tuos momentus, kurie jaunavedžiams atrodo gražūs ir prasmingi. „Linkiu visoms šaunioms jaunųjų poroms nepamirštamų, magiškų, džiaugsmingų švenčių“, – nuoširdžiais linkėjimais dalijasi pašnekovė.

Renginių vedėjai
2
-10%
prieš 12 val.
700 €
52
126 rekomendacijos
14 m. patirtis

Kaip apibūdintumėte savo svajonių šventę? Skoninga, šiuolaikiška, sklandi, rafinuota, linksma, energinga, NEPAMIRŠTAMA (...) ? Jei Jūsų vizija panaši - mes radome vieni kitus! Bendraukime! :)

Edita Zėčiūtė
Vilnius, visa Lietuva