1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Statyba, apdaila, remontas
  4. Kaip išsirinkti langus ir nuo ko ...

Kaip išsirinkti langus ir nuo ko priklauso jų kaina?

  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Paskelbta 2019-06-18

Pirmas klausimas, kurio galite tikėtis, kreipęsi į langų gamintojus, - kur bus naudojami langai - bute ar name? Jei gyvenate senos statybos bute, jums neverta pirkti itin sandarių langų, nes sienos bus laidesnės šalčiui nei langai - tokiu atveju tiesiog veltui permokėsite. Tačiau, jei statote A arba A+ energinės klasės namą, rekomenduotina rinktis kuo sandaresnius langus. Taigi, renkantis langus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: langų tipai, profilis, stiklo paketai, energinio naudingumo klasė, apkaustai. Taip pat nepamirškite, kad langų montažas yra neatsiejama ir labai svarbi langų įsigijimo dalis.

Langų tipai

  • Plastikiniai langai. Turbūt dažniausias pasirinkimas yra būtent plastikiniai langai, nes jie yra pigesni nei mediniai ar aliuminiai ir nereikalauja daug priežiūros. Plastikinių langų gamintojai gali pasiūlyti plačią spalvų paletę - galite dažyti arba laminuoti langus įvairiausiomis spalvomis arba rinktis medžio imitacijos laminatą. Tačiau nepamirškite, kad mažiausiai problemų turėsite su baltos spalvos profiliu, be to, jis ir pigesnis. Spalvotų langų kaina gali būti netgi dvigubai didesnė nei baltų. Saulėtose vietose nevertėtų dėti tamsaus profilio langų - tamsiai dažytas ar laminuotas plastikas daug labiau įkaista, plečiasi, o tai neretai lemia profilio deformaciją, langus tenka dažniau reguliuoti. Jei visgi norite spalvotų langų, rinkitės laminuotus, o ne dažytus langus - tai kokybiškesnis sprendimas.
  • Mediniai langai. Medinius langus dažniausiai renkasi nuosavų namų šeimininkai, kurie vertina natūralumą ir estetiką. Žinoma, mediniai langai yra kur kas brangesni nei plastikiniai. Taip pat jiems reikia skirti daugiau priežiūros - medinius langus kas keletą metų reikia iš naudo dažyti, lakuoti, pasirūpinti apsauga nuo kenkėjų. Tačiau vienas iš pagrindinių medinių langų pranašumų yra tas, kad jie yra daug atsparesni aplinkos poveikiui, nes medis „kvėpuoja“, išlaiko drėgmę, todėl neišsiplečia ir nesusitraukia dėl temperatūros pokyčių taip stipriai kaip plastikas.
  • Aliuminiai langai. Aliuminiai langai išsiskiria savo ilgaamžiškumu. Aliuminius langus mėgsta architektai, nes būtent šis profilis leidžia kurti nestandartinius projektus, aliuminiai langai gali būti kur kas aukštesni nei kitų tipų langai, o siauras profilis paryškina stilingą dizainą. Be to, aliuminius langus galima dažyti bet kuria RAL spalvų paletės spalva arba rinktis anoduotą profilį. Tačiau aliuminiai langai yra itin brangus pasirinkimas: jie yra maždaug 2,5 karto brangesni už plastikinius langus, todėl dažniausiai yra naudojami komercinėms patalpoms ir retesniais atvejais namo fasadui.

Grįžti į turinį

Langų montavimas. „UAB DIA HOME“ nuotrauka

Lango profilis

Langų profiliai skirstomi pagal jų plotį. Kuo platesnis profilis - tuo didesnės šilumos izoliacijos galite tikėtis. Tačiau šilumos izoliacija priklauso ne tik nuo lango rėmo storio (kitus aspektus aptarsime straipsnyje vėliau). Taip pat dažnai minimas kamerų skaičius - t.y. į kiek kamerų yra suskirstytas lango profilis. Kuo didesnis kamerų skaičius - tuo geriau, tačiau nevertėtų labai sureikšminti šio kriterijaus, nes daug svarbiau yra profilio plotis. Pavyzdžiui, renkantis plastikinius langus senos statybos name esančiam butui, jums pakaks 70 mm pločio 5 kamerų lango rėmo. Namui reikėtų rinktis bent 76 mm storio profilį. Siekiant A energinės klasės, rekomenduojame rinktis ne plonesnį kaip 82 mm lango profilį. Verta atkreipti dėmesį ir į sandarinimo tarpinių kiekį lango profilyje. Paprastai jos būna dvi arba trys. Pasirinkę storesnį lango rėmą su trimis sandarinimo tarpinėmis galite tikėtis maksimaliai sandaraus lango profilio.

Grįžti į turinį

Stiklo paketas

Stiklo paketus reikėtų rinktis pagal šiuos aspektus:

Šilumos ir garso izoliacija. Šie abu rodikliai yra labai susiję, todėl juos aptarsime kartu. Lango šiluminės savybės priklauso ne tik nuo lango rėmo. Stiklo paketas užima didžiausią lango dalį, todėl jis ir daro didžiausią įtaką šilumos bei garso izoliacijai. Stiklo paketą sudaro du arba trys stiklai. Stiklo paketai turi standartinius pločius: 24 mm, 36 mm, 48 mm, 52 mm ir t.t., kuriuos sudaro stiklai bei argono dujomis užpildyti tarpai. Argono dujos pagerina stiklo paketo izoliacines savybes, nes yra mažai laidžios šilumai ir net garsui. Stiklo paketuose gali būti naudojami įvairių storių stiklai, dažniausiai naudojami 4 mm arba 6 mm stiklai. Siekdami įsigyti kuo sandaresnius langus, rinkitės ne tik storesnį stiklo paketą, bet ir storesnius jį sudarančius stiklus. Tai padės pasiekti ir geresnę garso izoliaciją, tačiau gyvenant prie itin triukšmingų gatvių, traukinių pervažų ar pan. vertėtų įsigyti langus su specialiais garsą izoliuojančiais stiklais.

Šviesa.Nuo stiklo paketo dydžio priklauso, koks šviesos srautas pateks į namus. Kuo daugiau skirtukų ar „impostų“ sudėsite lange, tuo mažiau šviesos pateks į namus, nes jie užstoja dalį stiklo. Tačiau, jei norite sumažinti saulės spindulių kaitrą bei patalpų vėdinimo kaštus, rinkitės tonuotus arba veidrodinius stiklus. Toks sprendimas tikras išsigelbėjimas, kai langai sudaro didelę dalį namo sienos ploto.

Saugumas. Jei langas su dideliu stiklo paketu yra montuojamas nuo pat grindų, vertėtų rinktis grūdintą arba laminuotą stiklą. Grūdintas stiklas yra saugiausias - jam dužus, visas stiklas subyra į mažus gabalėlius, todėl niekas nesusižeis. Tai itin aktualu, jei turite mažų vaikų, kurie gali netyčia sudaužyti tokį stiklą. Laminuotas stiklas viduje turi plėvelę, kuri gerokai apsunkina stiklo dužimą, o sudužęs stiklas lieka prie plėvelės. Tokie yra automobilių priekiniai stiklai. Abiejų tipų stiklai yra gerokai brangesni nei įprasti stiklai, tačiau nevertėtų taupyti saugumo sąskaita.

Grįžti į turinį

Energinio naudingumo klasė

Lengviausia įvertinti, ar langai bus šilti, pagal U vertės rodiklį. Jis parodo gaminio šilumos perdavimo koeficientą. Atskirai matuojamas lango profilio koeficientas, stiklo paketo bei viso lango bendra U vertė. Kuo mažesnis šis rodiklis, tuo sandaresnis yra langas. Šio rodiklio reikšmė svyruoja maždaug 0.7 - 1.6 W/(m2K). Pagal šį rodiklį langai yra skirstomi į energinio naudingumo klases. A++ klasę atitinkantys langai turi pasižymėti ne didesne kaip 0.8 W/(m2K) U verte, A+ klasės langų U vertė turi neviršyti 0.9 W/(m2K), A klasės - 1 W/(m2K), o štai B klasės - 1.4 W/(m2K). Nuo 2018 metų visi nauji pastatai turi atitikti A+ energinio naudingumo klasę, o nuo 2021 metų bus leidžiama statyti tik A++ klasę atitinkančius namus.

Grįžti į turinį

Apkaustai

Tai dar viena labai svarbi langų dalis, dar vadinama furnitūra. Apkaustai yra mechanizmai, kurie lemia lango varstymą ir reguliavimą. Pasirinkus prastos kokybės apkaustus, jūsų langai dažnai strigs, sunkiai varstysis, gali sulūžti rankena ir pan. Tačiau nepamirškite, kad net pasirinkę pačius geriausius apkaustus turėsite juos prižiūrėti - kasmet sureguliuoti, valyti ir tepti, kad langai ir toliau sklandžiai varstytųsi. Aukščiausia kokybe pasižymi vokiški ir austriški langų apkaustai. Kita galima ir labai svarbi apkaustų funkcija - apsauga nuo įsilaužimo, kuri lango kainą padidins tik keliolika eurų. Tai itin aktualu gyvenantiems pirmame aukšte. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis apkaustus su apsauga nuo įsilaužimo, šie apkaustai neleis vagims užkišus laužtuvą ar kitą įrankį lengvai patekti į jūsų būstą.

Grįžti į turinį

Montažas

Montažas yra itin svarbus, įsigyjant naujus langus. Net ir brangiausių bei šilčiausių langų šiluminės savybės gali nukentėti dėl prasto montažo. Jei langas bus sumontuotas netinkamai ar nesandariai, pro jį gali pūsti vėjas, siena gali pradėti drėkti, atsirasti pelėsis ir panašiai. Taip pat dėl prastai atlikto montažo lango rėmas gali išsikraipyti, dėl to langai pradeda sunkiai varstytis. Yra daug skirtingų montavimo būdų, kuriems aprašyti reikėtų atskiro straipsnio, tačiau svarbiausia, kad montažą patikėtumėte patikimiems meistrams, kurie parinks jūsų atveju tinkamiausią montažo būdą. Jokiu būdu nesiimkite montuoti patys, jei neturite patirties. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad montuojant patiems gali kilti problemų dėl garantijos - gamintojai neprisiims atsakomybės, jei dėl gaminio deformacijų ar gedimo bus kaltas prastas montažas.

Grįžti į turinį

Langai, durys: gamyba, montavimas
2
-10%
šiandien
20 €/m2
149
4 rekomendacijos
7 m. patirtis

Platus vidaus durų pasirinkimas!

Prekyba įvairiomis vidaus durimis, kokybiškos montavimo paslaugos. Kokybiškas langų montavimas, gamyba. Lauko durų montavimas, prekyba. Reguliavimas, smulkus remontas.

🚪Įvairios durys🚪
Vilnius, +100 km aplink
Langai, durys: gamyba, montavimas
2
prieš 14 d.
3
0 rekomendacijų
13 m. patirtis

Top Langai

Top Langai
Vilnius, +100 km aplink
Langai, durys: gamyba, montavimas
1
šiandien
26 €/m2
13
0 rekomendacijų

Vidaus, lauko durys, langai, vartai

Montavimo darbus atliekame, jei perkama mūsų produkcija! Nuo dažytų, laminuotų iki faneruotų bei medžio dulkiu plokštės durų. Galima rinktis pagal spalvą, dizainą, kainą. Kokybiški langai ir vartai

MB "PANEVĖŽIO DAILANGA"
Panevėžys, visa Lietuva
Langai, durys: gamyba, montavimas
1
vakar
20 €/m2
9
0 rekomendacijų

Plastikinių langų ir durų tiekėjas Lankoda

Plastikinių langų ir durų tiekėjas LANKODA, MB

Daniel
Vilnius, +100 km aplink
Langai, durys: gamyba, montavimas
1
šiandien
1
0 rekomendacijų
20 m. patirtis

Plastikiniai langai, balkonų ir terasų stiklinimas.

Nebrangus plastikiniai langai, aliuminio konstrukcijos

Langai
Vilnius, visa Lietuva
Langai, durys: gamyba, montavimas
šiandien
15 €/m2
104
101 rekomendacija
14 m. patirtis

Profesionalus langų meistras

Eimantas Staliulionis
Vilnius, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Kainos

Kadangi aliuminiai langai dažniausiai naudojami komerciniams pastatams arba fasadams, būtų neadekvatu lyginti jų kainą su įprastų plastikinių ir medinių langų kainomis, todėl lyginsime tik vienodų matmenų plastikinių ir medinių langų kainas – 1200 mm pločio, 800 mm aukščio atidaromus baltus langus. Užklausas išsiuntėme atsitiktinėms langų įmonėms. Vienu atveju ieškojome langų į senos statybos butą, kitu atveju - į A klasės namą.

Plastikiniai langai į senos statybos butą

1 pasiūlymas 2 pasiūlymas 3 pasiūlymas
Lango savybės 5 kameros, 70 mm profilis, 2 stiklai, 24 mm stiklo paketas 6 kameros, 80 mm profilis, 2 stiklai, 24 mm stiklo paketas 6 kameros, 74 mm profilis, 2 stiklai, 24 mm stiklo paketas
Lango kaina 85 eurai 100 eurų 140 eurų
Montažas, demontažas ir seno lango išvežimas 23 eurai 22 eurai 163 eurai

Plastikiniai langai į A klasės namą

1 pasiūlymas 2 pasiūlymas 3 pasiūlymas
Lango savybės 6 kameros, 85 mm profilis, 3 stiklai, 48 mm stiklo paketas 6 kameros, 82 mm profilis, 3 stiklai, 48 mm stiklo paketas 6 kameros, 85 mm profilis, 3 stiklai, 40 mm stiklo paketas
Lango kaina 141 euras 145 eurai 212 eurų
Montažas, demontažas ir seno lango išvežimas 35 eurai (+20 eurų seno lango išvežimas) 26 eurai (+36 eurai pristatymas miesto ribose) 27 eurai (+7eur seno lango išvežimas)

Mediniai langai į A klasės namą

1 pasiūlymas 2 pasiūlymas 3 pasiūlymas
Lango savybės 78 mm storio profilis, 3 stiklai, 44 mm stiklo paketas 78 mm storio profilis, 3 stiklai, 44 mm stiklo paketass 78mm storio profilis, 3 stiklai, 48 mm stiklo paketas
Lango kaina 440 eurai 264 eurai 257 eurai
Montažas, demontažas ir seno lango išvežimas 35 eurai (+20 eurų seno lango išvežimas) 65 eurai (+15eurų seno lango išvežimas) 52 eurai

Lygindami kainas nepamirškite, jog kuo didesnis užsakymas, tuo geresnės kainos galite tikėtis už kvadratinį metrą. Paprastai montuotojams nelabai apsimoka vykdyti mažus užsakymus, todėl tai gali padidinti montažo arba pristatymo kainą. Tačiau akivaizdu, kad plastikiniai langai į namą bus šiek tiek brangesni nei plastikiniai langai, tinkantys butui, o medinių langų kaina paprastai bus ženkliai didesnė nei panašaus sandarumo plastikinių langų. Taigi, langų pasirinkimas turėtų priklausyti nuo galimo skirti biudžeto ir pageidaujamų lango savybių.

Grįžti į turinį