1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Ką reikia žinoti apie naujagimių ...

Ką reikia žinoti apie naujagimių fotosesiją?

Paskelbta 2017-09-21
Autorius: Laura Žygė

Naujagimių fotosesijos atliekamos pirmosiomis 14 kūdikio dienelėmis, idealiausias laikas 6-10 dienos. Kodėl taip anksti? Pirmomis savo gyvenimo dienelėmis mažyliai į aplinką nereaguoja labai jautriai, jie yra mieguisti ir labai lankstūs. Sulaukus 14 dienų amžiaus, kūdikių raumenukai sutvirtėja, gali prasidėti pilvelio diegliai, todėl tampa sunkiau juos gražiai paguldyti, jie sunkiai užmiega arba miega labai jautriai. Beje, fotosesiją geriau atlikti jau nukritus mažylio bambytei – taip bus komfortiškiau jam gulėti ant pilvuko.

Geriausia naujagimius fotografuoti miegančius – giliai įmigę jie „neprieštarauja“ įvairioms padėtims, dažnai pasidalina gražiomis grimasomis. Todėl jei kūdikėlis jau turi šiokį tokį savo dienelės rėžimą, fotosesiją reikėtų planuotis miegelio laikui, pirmoje dienos pusėje (kad būtų daugiau šviesos).

Naujagimiai fotografuojami be blyksčių, todėl reikalinga šviesi patalpa, priėjimas prie didelio lango arba stoglangio. Kadangi fotosesija vykdoma kūdikėlio namuose, tėveliai turi iš anksto apžiūrėti ir įvertinti namų patalpas, bei fotosesijai paruošti šviesiausią kambarį. Jei šviesos trūksta, pristatomas papildomas, nuolatinis ir švelnus mažylio nevarginantis apšvietimas (tuo pasirūpina fotografė).

Kūdikis gali būti fotografuojamas ant žemės (patiesiama paklodžių, pagalvių), ant lovos, foteliuose ar sėdmašiuose. Geriausia, kad patalpoje, kur vyks fotosesija būtų atvira erdvė ir galimybė pastumti ar prisitraukti fotelį ar sėdmaišį.

Patalpoje, kurioje mažylis bus fotografuojamas, turi būti pakankamai šilta, kad mažai aprengtam kūdikiui būtų komfortiška. Temperatūra turėtų būti apie 26 laispnius šilumos.

Pasiruoškite keletą mažesnių ir didesnių pagalvių, turimų vienspalvių apklotėlių, megztų šiltų didelių šalikų – viso to veikiausiai prireiks fotosesijos metu, todėl geriau tai susiruošti iš anksto.

Būtiniausiais dalykais pasirūpina fotografas, tačiau jei turite megztų kepurėlių, rubelių, vienspalvių pledukų ar kitų Jūsų akiai gražių bei mielų daiktų, juos visuomet galite panaudoti fotosesijos metu, kad nuotraukos būtų asmeniškesnės ir išskirtinesnės. Didžioji dalis rūbelių tinka fotografavimui su sauskelnėmis, tačiau gali būti dalis kadrų, kur kūdikėlis bus visiškai nuogas.

Kūdikio Fotosesija užtrunka nuo valandos iki dviejų – priklausomai nuo mažylio nuotaikos. Nėra fotografuojama ištisai – dažniausiai tenka kūdikį pamaitinti, pasūpuoti, pamigdyti, pakeisti sauskelnes.

Fotosesiją pas fotografą reikėtų rezervuotis dar nėštumo pabaigoje. Tuomet preliminariai aptariamas galimas fotosesijos laikas, kuris patikslinamas jau gimus mažyliui.