1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Statyba, apdaila, remontas
 4. Interjero dizainerių kainos ...

Interjero dizainerių kainos Lietuvoje, 2019 m. Patarimai užsakovams.

Paskelbta 2019-11-06 , atnaujinta 2019-03-20
 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Šiame straipsnyje sužinosite:

Spauskite Jus dominančią dalį.

Interjero dizainas - tai mokslas ir menas, kaip sukurti patogią naudoti, saugią bei estetišką erdvę. Sukurti tokią aplinką yra nelengva užduotis, tad svarbu, jog dizaineris, kurį samdote būtų profesionalus ir atsižvelgtų į jūsų skonį bei poreikius.

2019 m. kainų apžvalga ir palyginimas

Išanalizavome portale Paslaugos.lt besireklamuojančių interjero dizainerių kainas sudarėme kainų palyginimo lenteles. Į kainą yra įtrauktas tik dizainerio darbas, be medžiagų, baldų bei apdailos darbų kainų. Pilna interjero projekto su įrengimu kaina yra individuali ir gali būti apskaičiuojama tik projekto pabaigoje. Dažniausiai darbų kaina yra skaičiuojama už kvadratinį metrą. Konsultacijų kainos - už 1 valandą. Kainos nurodytos su mokesčiais.

Interjero dizaino projektavimo kainos svyruoja nuo 10 iki 50 € (ir daugiau) už 1 kv. m. Pradedantįjį interjero dizainerį galite rasti ir pigesne kaina negu nurodyta lentelėse, o garsių dizainerių kainos gali būti kelis kartus aukštesnės. Kadangi šiais laikais daugumą dalykų galima aptarti elektroninėmis priemonėmis, interjero dizaineriai dažniausiai dirba visoje Lietuvoje, o reikalingiems susitikimams (pirmai konsultacijai, objekto apžiūrai, baldų, medžiagų parinkimui), atvažiuoja į vietą. Samdant dizainerį ne iš savo miesto, būtinai pasidomėkite, ar kuro išlaidos yra įtrauktos į bendrą projekto sumą, ar reikės mokėti papildomai.

Vilnius

Matas Pigiausi Dažniausiai prašo Brangiausi
Interjero kūrimas Už 1 kv. m. Nuo 10 15-30 Nuo 70
Už 50 kv. m. Nuo 500 750-1500 Nuo 3500
Konsultacija už val. Nuo 30 40-50 Nuo 150

Kaunas

Matas Pigiausi Dažniausiai prašo Brangiausi
Interjero kūrimas Už 1 kv. m. Nuo 10 15-25 Nuo 40
Už 50 kv. m. Nuo 250 500-1250 Nuo 2000
Konsultacija už val. Nuo 30 40-50 Nuo 100

Klaipėda

Matas Pigiausi Dažniausiai prašo Brangiausi
Interjero kūrimas Už 1 kv. m. Nuo 10 15-25 Nuo 35
Už 50 kv. m. Nuo 500 750-1250 Nuo 1750
Konsultacija Už val. Nuo 30 45 Nuo 100

Kiti miestai

Matas Pigiausi Dažniausiai prašo Brangiausi
Interjero kūrimas Už 1 kv. m. Nuo 10 12-20 Nuo 50
Už 50 kv. m. Nuo 500 600-1000 Nuo 2500
Konsultacija Už val. Nuo 30 40 Nuo 50

Nuo ko priklauso kaina?

Kainos gali keistis priklausomai nuo projekto sudėtingumo, brėžinių, vizualizacijų ir dekoracijų kiekio, taip pat nuo patalpų ploto. Didesnių patalpų įrengimo kaina už kvadratinį metrą gali mažėti. Interjero kūrimo kaina be techninių brėžinių (santechnikos, elektros, lubų ir grindų planų) gali kainuoti 5-10 €/ kv.m., o pilnas projektas su brėžiniais - nuo 25€/ kv. m. Į pilną paslaugų paketą įeina interjero kūrimas nuo pirmojo eskizo iki jo pabaigos. Tokiu atveju dizaineris parenka visas medžiagas ir baldus, važiuoja į parduotuves ir interjero salonus, o užsakovams nebelieka jokių rūpesčių, tik skirti laiko priimtiniausių variantų išsirinkimui.

Interjero dizainerių teikiamos paslaugos

Interjero dizaino apimtis pirmiausia priklauso nuo užsakovų poreikių, biudžeto bei projekto tikslų. Dizaineris gali būti samdomas pilnam projektui, daliniam projektui, mini projektui ar vienai/kelioms konsultacijoms.

Interjero diziano namų studijos „MATILDA“ dizaineriai pataria:

Taip pat biudžeto suplanavimas glaudžiai susijęs su interjero stiliumi, kaip pvz. Su ekonominiu biudžetu nepavyks kokybiškai realizuoti klasikinio stiliaus interjero, nes visos dekoracijos, baldai ir šviestuvai turi aukštesnes kainas dėl to reikalauja ir didesnio biudžeto.

Pilnas projektas (naujų patalpų įrengimas, nuo 25€/kv.m.)

Stiliaus parinkimas;
Patalpų planas (zonavimas);
Projektuojamų (ir ardomų) sienų planas;
Lubų planas;
Grindų dangų planas;
Apšvietimo planas;
Elektros išdėstymo planas;
Santechnikos išdėstymo planas;
3D modelio ir vaizdų sukūrimas;
Vonios išklotinės;
Individualių baldų brėžiniai (jei reikia);
Virtuvės projektas;
Spalvų ir medžiagų spalvų parinkimas;
Grindų dangų parinkimas;
Baldų planas, parinkimas;
Laiptų projektas (jei reikia);
Židinio projektas (jei reikia);
Šviestuvų parinkimas;
Užuolaidų, kilimų parinkimas;
Plytelių klojimo išklotinės;
Dekoro elementų parinkimas;
3D vizualizacijos;
Statybų ir apdailos darbų priežiūra.

Grįžti į turinį

Dalinis projektas (techninis projektas, be dizainerio realizacijos - nuo 15€/kv.m.)

Patalpų planas su baldų išdėstymu;
Projektuojamų (ir ardomų) sienų planas;
Lubų planas;
Grindų planas;
Apšvietimo planas;
Elektros planas;
3D vizualizacijos

Mini projektas (dekoravimas ir stilistika - nuo 5 €/kv.m.) :

Interjero funkcinių zonų išdėstymas;
Interjero idėjos;
Spalvų, medžiagų parinkimas;
Baldų planas ir parinkimas;
Stilistiniai koliažai.

Interjero dizainerių konsultacijos (nuo 5€/val.)

Jeigu planuojate patys įrenginėti būstą, Jums gali prireikti vienos ar kelių konsultacijų, kurių metu dizaineris atsakys į pagrindinius klausimus. Populiarėja interjero konsultacijos internetu (5- 30€). Ši paslauga tiks, jeigu turite vieną konkretų klausimą ir norite profesionalo nuomonės. Interjero dizaino namų „MATILDA" dizaineriai priduria:

„Tačiau konsultacijos metu dizaineris tikrai nesukurs Jums interjero, apšvietimo sprendimų ir pan., bus tik bendro pobūdžio patarimai iš dizainerio turimos patirties ir atsakymai į Jums iškilusius klausimus, dėl medžiagų/spalvų derinimo.“

Kiek laiko užtrunka vienas interjero projektas?

Projekto trukmę sunku nustatyti, ji yra individuali ir priklauso nuo daug veiksnių: ploto, medžiagų, užsakovo lūkesčių, dizainerio užimtumo (ne visi gali pradėti projektą iš karto) medžiagų tiekėjų, baldininkų. Brėžinius, vizualizacijas interjero dizaineris gali paruošti per kelias savaites, o visas darbas su dizaineriu (apie 50 kv. m. patalpų įrengimas) dažniausiai užtrunka apie 4-6 mėn.

„Mūsų patirtis rodo, kad greičiausiai projektas realizuojamas per 3-4 mėn., jeigu viskas sklandžiai vyksta su kliento finansais ir pradėjus apdailą galima užsakyti visus gaminamus baldus ir pan. - sako interjero dizaino namų „MATILDA“ dizaineriai.“

Kuo skiriasi interjero dizaineris nuo interjero dekoratoriaus?

Interjero dizaineris, kitaip negu dekoratorius, ne tik dekoruoja, tačiau orientuojasi į funkcionalumą ir efektyvų aplinkos išnaudojimą. Interjero dizainerio darbas prasideda ten, kur baigiasi architekto darbas. Kai namo / buto sienos yra pastatytos, interjero dizaineris sukuria erdvę virtuvei, voniai ir kt. kambariams (prieš statybininkams pradedant vidaus apdailą). Dizainerio atsakomybė yra elektros instaliacija, apšvietimas, silpnosios srovės, vandentiekis, kanalizacija, ventiliacija. Interjero dekoravimas yra kitas žingsnis po dizaino įrengimo. Dekoratorius parenka baldus, spalvas, medžiagas, užuolaidas ir t.t. Jeigu Jūsų projektas nedidelis ir norite tik atnaujinti būstą, kuris jau yra įrengtas, jums užteks interjero dekoravimo paslaugų. Dažniausiai interjero dizaineriai specializuojasi abejose srityse.

Kodėl apsimoka samdyti interjero dizainerį?

Sutaupysite laiko. Nesvarbu, ar norite pertvarkyti savo esamą butą, ar statote svajonių namus, projektas gali greitai tapti pernelyg didelis, kad sugebėtumėte jį suvaldyti patys. Galbūt jūs šiuo metu negyvenate šalia savo dekoravimo objekto arba tiesiog dirbate per daug, kad galėtumėte visiškai kontroliuoti darbus. Pasisamdę interjero dizainerį įsikraustysite greičiau, o sutaupytą laiką galėsite skirti kitiems svarbiems dalykams.
Galimai sutaupysite pinigų. Nors gali skambėti neįtikimai, nes dizainerių paslaugos kainuoja daug, tačiau interjero dizaineris iš tiesų gali padėti sutaupyti pinigų. Dauguma dizainerių turi savo srities kontaktų, žino informaciją apie geriausias kainas, gauna asmeninių gamintojo nuolaidų.
Išvengsite klaidų. Jeigu tai Jūsų pirmas projektas (ir net nebūtinai pirmas!), neišvengiamai daug ko nežinosite ir padarysite klaidų, kurias ištaisyti kainuos nemažus pinigus arba gyventi/dirbi bus nepatogu. Pasisamdę profesionalą gausite patarimus, kurie pagrįsti didele patirtimi ir padarysite geriausius spredimus.
Erdvė bus įrengta skoningai ir pagal Jūsų norus. Patiems įrenginėjant būstą labai lengva pasiklysti tarp daugybės pasiūlymų skirtingų interjerų pavyzdžių. Be to, reikia žinoti ne tik spalvų ir medžiagų derinimo pricipus, bet ir mokėti funkcionaliai išplanuoti apšvietimą, vandentiekį, vėdinimą ir t.t.

Kada ieškoti?

Idealiausia, jeigu darbą su interjero dizaineriu pradėtumėte kuomet namas dar nėra pradėtas statyti. Dizaineris ir architektas, dirbdami kartu sukurs erdvę, kuri pilnai atitiks jūsų poreikius. Jeigu darbą su dizaineriu pradėsite po to, kai namas jau pastatytas, gali tekti keisti architektūrinius sprendimus (pvz. išgriauti naują sieną), nes jie neatitinka individualių jūsų poreikių.

Interjero dizaino namų „MATILDA“ dizaineriai pataria:

Jeigu įsigijote ar planuojate įsigyti butą, į dizainerį patartina kreiptis kuo greičiau, pasiteirauti apie užimtumą, kada gali pradėti vykdyti naują projektą ir kiek užtrunka projekto paruošimas, kad meistrai galėtų pradėti vidaus įrengimo darbus. Su šia informacija galėsite iš ankščiau susiplanuoti darbų eigą, kad viskas vyktų be nereikalingo streso. Pagrindinė klaida būna, kai pirmiau kreipiamasi į meistrus, sutariamas darbų pradžios laikas ir tik tuomet kreipiamasi į dizainerį, daromas spaudimas dėl reikiamų planų ir interjero sukūrimo, tokiu atveju patiria stresą visi paslaugų tiekėjai ir patys klientai, nes nėra laiko įsigilinimui į poreikius, paslauga atliekama paskubomis, gali likti neapgalvotų, nepatogių vietų.

Ką apgalvoti prieš pradedant interjero dizainerio paiešką?

Žinokite pagrindinę informaciją apie erdvę - kokio dydžio, kokia forma ir fizinė vieta. Turėkite techninius brėžinius, patalpų nuotraukas.
Prieš pradedant rinktis dizainerį išsigryninkite savo stilių, aiškiai žinokite, ko tiksliai norite ir ko nenorite. Apgalvokite medžiagas (mediena, marmuras, metalas) ir tekstūras.
Paieškokite jums patinkančių interjero pavyzdžių internete, žurnaluose, interjero centruose. Kurį laiką rinkite patikusių dizainų, baldų, medžiagų, apšvietimo ir t.t. nuotraukas ir saugokite vienoje vietoje. Lankykitės baldų ir interjero salonuose ir nusifotografuokite patikusius baldus, rinkite spalvų pavyzdžius.
Nusistatykite biudžetą. Labai svarbu žinoti savo biudžetą prieš pradedant interjero darbus. Žinodamas, kiek galėsite išleisti, dizaineris galės parinkti dizaino elementus, kurie atitiks visus jūsų poreikius. Taip pat žinokite, jog kai kurie dizaineriai nedirba su nedideliais projektais, tad, jeigu Jūsų projektas nedidelis, iš karto liks mažiau pasirinkimų. Kiek žmonių gyvens/dirbs patalpoje? Dizaineriui svarbu žinoti, ar gyvens vaikai, pagyvenę žmonės, žmonės su negalia, nes tai pakoreguos dizaino sprendimus ir baldų pasirinkimus.
Kaip ilgai planuojate gyventi šiuose namuose? Jeigu turite vaikų, dizaineris galės interjerą priderinti prie augančių vaikų poreikių.
Ar auginsite naminius gyvūnus? Dizaineris padės rasti draugiškas gyvūnams (nesibraižančias ir vandeniui atsparias) medžiagas.
Ar turite kokių nors hobių/kolekcijų? Šiems daiktams sutalpinti reikalingos papildomos lentynos, saugojimo vietos.
Ar turite specialių reikalavimų? Pvz., darbo kambarys, biblioteka, namų kino teatras, sporto salė ir pan.

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Rinkdamiesi interjero dizainerį turėtumėte būti labai išrankūs, susitikti su keliais paslaugų teikėjais ir palyginti jų pasiūlymus.

 1. Įsitikinkite, jog jūsų stilius sutampa su dizainerio darbų stiliumi, t.y. kad jums patinka dizainerio darbai. Geriausias būdas išsiaiškinti, ar jūsų stiliai sutampa - peržiūrėti darbų portfolio.
 2. Įsitikinkite, jog dizaineris sugebės prisitaikyti prie visiškai skirtingų spalvų, stilių, tekstūrų ir sukurti erdvę pagal jūsų gyvenimo būdą. Venkite dizainerių, kurie turi savo išskirtinį braižą ir visas erdves dekoruoja vienodu stiliumi, nebent būtent tokio dizaino ir norite.
 3. Įsitikinkite, jog jūsų biudžetas atitinka dizainerio paslaugų kainą.
 4. Patikrinkite atsiliepimus.
 5. Pasiteiraukite apie dizainerio išsilavinimą ir darbo patirtį.
 6. Susitikite su keliais dizaineriais gyvai. Dauguma dizainerių mokesčio už tokias konsultacijas neima, tačiau būtinai prieš tai pasitikslinkite, ar konsultacija bus nemokama.
 7. Paprašykite, kad dizaineris detaliau papasakotų apie savo darbų portfolio ir paklauskite, koks biudžetas buvo skiriamas konkrečiam projektui. Labai paprasta sukurti įspūdingą dizainą su neribotu biudžetu, tačiau svarbu, jog dizaineris sugebėtų sukurti patrauklią ir funkcionalią aplinką bet kokiam biudžetui. Paprašykite kelių pavyzdžių su jūsų biudžetu, kelių pigesnių ir kelių brangesnių. Taip susidarysite vaizdą, ko galite tikėtis.
 8. Klauskite dizainerio to, kas neaišku ir atkreipkite dėmesį, kaip jis atsako į klausimus, ar pateikia idėjų, kaip spręsti problemas. Detaliai papasakokite savo lūkesčius dizaineriui. Užsirašykite, ką aptarėte su dizaineriu, kad nepamirštumėte smulkmenų.
 9. Palyginkite užrašus, susidarykite pliusų bei minusų sąrašą. Turėkite omenyje, jog pigiausias pasiūlymas nebūtinai bus geriausias.

Grįžti į turinį

Bendraudami su interjero dizaineriu pirmą kartą, sau užduokite šiuos klausimus:

 • Ar jis/ji jus išklauso ir klausia klausimų apie jūsų unikalų stilių ir gyvenimo būdą?
 • Ar jis/ji bando jus įtikinti rinktis konkretų sprendimą, nes, „gerai atrodo“ ar pateikia konkrečius argumentus?( dėl grindų išplanavimo, naudojimo patogumo, biudžeto limito ir pan.)
 • Ar jis/ji sugebės išpildyti jūsų lūkesčius neviršijant jūsų biudžeto?
 • Ar jis/ji sugebės prisitaikyti prie jūsų stiliaus, darbotvarkės ir kitų poreikių?
 • Ar jis/ji yra draugiškas/a ir lengvai pasiekiamas/a telefonu, el. paštu ar kitomis priemonėsmis? Jums teks bendrauti labai daug, todėl svarbu, jog su dizaineriu puikiai sutartumėte, kitaip visas procesas bus varginantis ir nesmagus.

Galutinis susitarimas – į ką atkreipti dėmesį?

Apsisprendę, su kuriuo interjero dizaineriu norėsite dirbti, būtinai pasirašykite sutartį. Sutartyje apibrėžkite visas atsakomybes, terminus, biudžeto limitus, mokėjimo informaciją ir kitus svarbius aspektus. Įprastai dizaineriai turi pasiruošę savo detalias sutartis, tad būtinai skirkite laiko sutarties perskaitymui ir įsigilinimui. Atkreipkite dėmesį į šiuos punktus:

Darbo apimtis, t.y. už kuriuos konkrečius darbus atsakingas dizaineris (apšvietimas, santechnika, baldai, spalvos ir t.t.)
Terminai. Kada turi būti parengti planai, vizualizacijos. Kada projektas turi būti baigtas? Terminai dažnai priklauso ne tik nuo dizainerio, bet ir nuo trečiųjų asmenų (pvz., baldų gamintojai gali nespėti pagaminti baldo laiku).
Užmokestis. Apibrėžkite labai tiksliai, kaip mokamas dizainerio atlygis, ar tai būtų valandinis įkainis, ar pilno projekto įgyvendinimas, šioje vietoje nepalikite klausimų. Išiaiskinkite, kokios papildomų paslaugų kainos (pvz., vizualizacijų perdarymas).
Apmokėjimas. Kaip ir kada atsiskaitoma dizaineriui? Ar reikalingas avansas?
Intelektinė nuosavybė. Dizainerio brėžiniai, 3d vizualizacijos yra saugomi autorių teisių įstatymų, todėl atkreipkite dėmesį, kokiais tikslais juos galite naudoti.
Statybos/apdailos darbų priežiūra. Kas atsakingas už darbų kokybę?
Draudimas. Ar reikalingas draudimas baldams ir medžiagoms juos pervežant ir montuojant?
Fotografavimas ir viešinimas. Pasibaigus projektui dizaineris gali norėti nufotografuoti įrengtas patalpas ir naudoti jas savo paslaugų reklamai.
Sutarties nutraukimas. Kada sutartis gali būti atšaukta ir kokios to pasekmės?

Kaip dirbti su interjero dizaineriu?

Norint sklandžiai dirbti su interjero dizaineriu, svarbiausia yra gera komunikacija. Raskite laiko susitikimams ir pokalbiams telefonu su dizaineriu, klauskite klausimų ir aptarkite visas iškilusias idėjas. Tik bendradarbiaudami sukursite geriausią rezultatą.

Pateikiame pilno interjero dizaino projekto preliminarią eigą, kuri leis suprasti, kaip dirba dizaineris:

 1. Koncepcijos sukūrimas. Patalpų zonavimas, stilistika, 3d vizualizacijos.
 2. Techniniai brėžiniai. Spendžiami sienų griovimo/statymo, santechnikos, elektros, apšvietimo, lubų ir kt. Planai.
 3. Medžiagų, baldų parinkimas.
 4. Darbų priežiūra. Statybų darbai prižiūrimi taip, kad atitiktų dizaino planą. Važiuojama į darbų vietą, prižiūrima eiga, konsultuojami meistrai, sprendžiamos problemos.

Daugiau patarimų, kip dirbti su interjero dizaineriu, skaitykite čia.

Straipsnio rėmėjai

Interjero dizaineriai
-20%
vakar
3 €/m2
450
4 rekomendacijos
9 m. patirtis

MATILDA interjero namai

Kuriame interjerus, projektuojame ir gaminame baldus. Konsultuojame visais interjero dizaino klausimais: nuo techninių brėžinių, funkcinio išplanavimo planų iki smulkiausių interjero detalių.

MATILDA interjero namai
Kaunas, visa Lietuva

Šiuo metu TOP interjero dizaineriai

Interjero dizaineriai
2
-10%
vakar
55 €/m2
107
8 rekomendacijos
8 m. patirtis

Interjero dizainas , Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir kt.

Mes esame dizainerių ir architektų komanda Kaune. Specializuojamės interjero dizaine, architektūroje, bei 3D vizualizacijose. Dirbame tiek su gyvenamaisiais, tiek su negyvenamaisiais objektais.

dizaino grupe
Kaunas, visa Lietuva
Interjero dizaineriai
2
-10%
vakar
30 €/m2
617
7 rekomendacijos
17 m. patirtis

Architektūrinis projektavimas, 3d vizualizacijos Archicad

Gyvenamųjų ir komercinių patalpų interjerų dizainas ir projektavimas. Apdailos medžiagų, baldų, apšvietimo įrangos ir priedų komplektavimas komercinėms ir gyvenamosioms patalpoms.

ADE
Vilnius, visa Lietuva
Interjero dizaineriai
2
-10%
vakar
15 €/m2
64
5 rekomendacijos
5 m. patirtis

Robi Interiors

Esu profesionali interjero dizainerė, padėsianti sukurti harmoniją bei įgyvendinti individualius interjero sprendimus Jūsų namams.

Roberta Noreika
Vilnius, visa Lietuva
Interjero dizaineriai
2
-50%
vakar
1 €/m2
33
5 rekomendacijos
13 m. patirtis

Interjero dizainas

IJANdesign
Vilnius, visa Lietuva
Interjero dizaineriai
2
vakar
10 €/m2
22
1 rekomendacija

Interjero dizaino paslaugos

Teikiu interjero dizaino konsultacijas, sukuriu pilną interjero dizaino projektą, darau techninius brėžinius, realistiškas 3D vizualizacijas, padedu atnaujinti pabodusį interjerą.

Karolinainterior
Vilnius, visa Lietuva
Interjero dizaineriai
1
vakar
15 €/m2
226
10 rekomendacijų
6 m. patirtis

Interjero dizaino ir baldų gamybos studija

Viskas Jūsų namams po vienu stogu: interjero dizaino projektavimas ir įgyvendinimas, kietųjų ir minkštųjų baldų gamyba. Mūsų tikslas: aukšta kokybė, stilius, funkcionalumas ir klientų rekomendacijos.

Modernarch.eu
Vilnius, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Papildykite šį straipsnį užsakovams naudinga informacija ir tapkite straipsnio remėju. Susisiekite [email protected]