1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Statyba, apdaila, remontas
 4. Grindų betonavimas [nuo A iki Ž]: ...

Grindų betonavimas [nuo A iki Ž]: technologijos, kainos, meistrai, patarimai

 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Paskelbta 2019-08-19 , atnaujinta 2019-08-19
Autorius: Paslaugos.lt

Grindų betonavimo technologija, etapai

Grindų betonavimas - patogi, patvari, ilgaamžė, greita ir palyginti nebrangi technologija. Betoninės grindys nedulka, yra atsparios nusidėvėjimui, karščiui, šalčiui, jas galima dengti tiek lauke, tiek viduje, o taip pat išliejamos labai greitai. Tokios grindys įprastai yra naudojamos kaip pagrindas, o ant jų dedama kita medžiaga - linoleumas, parketas, medis ar plytelės. Betonuotos grindys gali būti naudojamos ne tik gyvenamiesiems pastatams, o taip pat ir pramoninėms patalpoms, ofisams, prekybos centrams. Kad darbai būtų atlikti kokybiškai, būtina laikytis tam tikros betonavimo darbų eigos. Betonavimo darbų etapai:

 1. Paruošiamieji darbai. Jeigu buvo senas pagrindas, pirmiausia yra pašalinami jo likučiai, nuplaunamos dulkės bei purvas. Pirmąjame aukšte arba rūsyje įprastai yra lyginamas gruntas, nukasamas smėlis arba jo papildoma, pagrindas sutankinamas pilant vandenį.
 2. Atliekami santechnikos darbai. Kanalizacijos, radiatorių ir vandens vamzdžiai su apsaugomis tvirtinami prie grindų. Šildomų grindų vamzdžiai šiame etape dar nėra tvirtinami.
 3. Atliekami elektros instaliacijos darbai.
 4. Atlikus elektros ir santechnikos instaliacijos darbus yra lyginamas smėlis. Smėlis turi būti išlygintas 5mm tikslumu: kuo lygesnis smėlis, tuo geresnis šilumos izoliacinių plokščių efektyvumas.
 5. Nustatomas grindų aukštis.
 6. Jeigu aukštis yra tinkamas, dedamas izoliacinis sluoksnis (polistireno putplasčio plokštės). Izoliacinis sluoksnis turėtų būti dedamas kaip įmanoma kompaktiškiau. Jeigu yra išvedžioti vamzdžiai, plokštėse reikia padaryti atitinkamo dydžio įdubimus. Grindims apšiltinti naudojamas EPS 100 (ar aukštesnės klasės) putplastis.Apšiltinimui galima dėti 2-3 cm storio akmens vatą. Sudėjus akmens vatą būtina kuo greičiau pradėti betonavimą, kadangi akmens vata labai išsitrypia.
 7. Prieš betonavimą tiesiama garo izoliacinė plėvelė. Ji reikalinga tam, kad betone neatsirastų plyšių ir kad sulaikytų drėgmę. Plėvelė apie 10cm turi būti užleidžiama ir ant sienų.
 8. Po to tiesiamas armuojamas tinklas, vienu arba dviem sluoknsiais.
 9. Palei sienas, už plėvelės, vyniojamos poroloninės izoliacinės juostos.
 10. Užmaišomas betonas su papildais. Kad betonas nesutrūkinėtų, jame įmaišomas polimerinis ar metalinis pluoštas (fibra). Betono plastiškumui didinti kartu su vandeniu įdedami plastifikatoriai ir modifikatoriai.
 11. Betonas pilamas ant paruošto paviršiaus ir išlyginamas liniuote, gulsčiuku bei elektrine glaistykle. Betonas turėtų būti pilamas ne plonesniu nei 5 cm sluoksniu.
 12. Išlyginus betoną padaromos deformacinės ir temperatūrinės siūlės, kadangi betonas džiūdamas skyla.
Betonuotojo Dangiro nuotrauka

⬆︎ Grįžti į turinį

Grindų betonavimo medžiagos ir priedai

 • Cementas. Tai miltelių pavidalo medžiaga, kuri, sumaišyta su vandeniu, rišasi ir kietėja. Labai svarbu atitaikyti reikiamą kiekį cemento, kadangi per mažai cemento sumažina betono stiprumą, o perviršis skatina traukimąsi ir sluoksniavimąsi.
 • Plautas smėlis. Smėlis turi būti kaip įmanoma geriau perplautas ir išvalytas nuo dulkių, purvo ir kitų teršalų. Nepakankamai išvalius smėlį, sumažės betono atsparumas aplinkos veiksniams.
 • Vanduo. Kaip ir smėlis, vanduo, būtinai turi būti švarus ir be jokių papildomų priemaišų, kadangi jos gali susilpninti betono atsparumą. Kuo daugiau vandens pilama - tuo silpnesnis bus betonas.
 • Armavimo plaušas (fibra). Tai yra polipropileno pluoštas, skirtas betono savybių gerinimo medžiaga, kuri padeda jam vėliau neskilti ir neįtrūkti. Jis yra įmaišomas į skiedinį.
 • Plastifikatoriai ir modifikatoriai. Jie skirti pagerinti fizikinėms ir cheminėms betono savybėms, didina grindų plastiškumą.
 • Plastifikatoriai šildomoms grindims. Šis priedas sumažina vandens poreikį mišinyje, todėl grindys mažiau skilinėja. Padidina tvirtumą, elastingumą ir atsparumą šalčiui.
 • Armavimo tinklas. Saugo grindis nuo įtrūkimų, apsaugo vamzdžius, laidus ir apšiltinimo medžiagas. Tinklas yra lakštinis, pagamintas iš vielos. Renkantis tinklą svarbu atkreipti dėmesį į vielutės storį, akutės dydį (20 - 30 cm)bei lakšto išmatavimus.Paklotas tinklas surišamas viela. Klojant tinklą lakštus reikia perdengti, todėl jo sunaudojama maždaug 25 % daugiau negu bendras grindų plotas.
 • Izoliacinė (kompensacinė) juosta. Grindys negali tiesiogiai liestis su sienomis, kadangi plėsdamasis betonas pradės stumi sienas. Tam, kad betonas nepratekėtų, yra klijuojama speciali juosta.
 • Polietileno plėvelė. Ji reikalinga, kad betone neatsiratsų plyšių ir nesiskverbtų drėgmė. Plėvelės sunaudojama apie 10% daugiau negu bendras grindų plotas. Šildomoms grindims galima naudoti atspindinčią izoliacinę plėvelę.
 • Putų polisterolis EPS100. Naudojamas apšiltinimui. Stiprus mechaniškai, gerai izoliuoja šilumą, turi ugnį slopinančių priedų.
 • Akmens vata. Atspari ugniai medžiaga, izoliuojanti garsą bei puikiai apšildanti.
 • Ekstruzinis polistireninis putplastis XPS. Dažniausiai naudojamas apšiltinti garažui ar parkingui, kadangi jis yra labai tvirtas ir atlaiko dideles apkrovas.
 • Keramzitas. Tai molio granulės, kepintos aukštoje temperatūroje. Turi geras termoizoliacines savybes todėl naudojamas pastatų apšiltinimui.

⬆︎ Grįžti į turinį

Patarimai norint betonuoti pačiam

 • Gruntą gerai sutankinkite.
 • Naudokite 04 frakcijos smėlį.
 • Apšiltinimą akmens vata rinkitės, jeigu reikalinga gera garso izoliacija, kitais atvejais tinka putų polistirolas. Gerai garso izoliacijai pasiekti naudokite skirtingų medžiagų sluoksnius (vatasmėlis, plėvelė, vata).
 • Apsaugokite betonuojamą vietą nuo skersvėjų tiek dirbant, tiek betonui džiūstant.
 • Būtinai naudokite polietileno plėvelę atskirti betono masę nuo pagrindo ir nuo atitvarų.
 • Betono sluoksnis turėtų būti ne mažesnis nei 5cm, tačiau namams rinkitės storesnį - bent jau 6cm.
 • Naudokite plastifikatorius.
 • Naudokite fibrą, kad betonas netrūkinėtų.
 • Išlietą masę reikia sutankinti (sutrombuoti). Įranga nebūtina, galima kojomis.
 • Armavimo tinklą atkelkite bent 1cm (rekomenduojama atkelti penktadalį masės). Hidroizoliacinę plėvelę priklijuokite lipnia juosta.

⬆︎ Grįžti į turinį

Garažo grindų betonavimas

Garažo grindų betonavimas yra ypatingas tuo, jog turi būti atliktas ypač kompetetingai, nes garažo grindys turi atlaikyti dideles apkrovas. Cementinio mišinio betonas yra atsparus šalčiui, itin tvirtas ir patvarus.

Kadangi garaže yra laikomi įvairūs įrankiai, rakandai, atliekami remonto darbai, todėl grindys gli apsinešti purvais ir nešvarumais. Gera danga apsaugos nuo kenksmingo medžiagų poveikio ir palaikyti tvarką nebus sunku. Betoninės grindys turi būti padengtos poksidine ar poiuretanine danga. Tai gali būti dažai, guminė danga, pabarstai. Ši danga taip pat apsaugos nuo įtrūkimų, išblukimų, skilimų, ji yra pakankamai nebrangi ir lengvai padengiama. Įmaišius smėlio į dažus, pagerės sukibimas ir grindys bus mažiau slidžios.

Garaže kaupiasi drėgmė, todėl grindyse privalo būti nuolydis, kad susikaupęs vanduo turėtų kur nutekėti. Garažo grindims rekomenduojama kloti 8-10 cm. betono sluoksnį.

⬆︎ Grįžti į turinį

Šildomų grindų betonavimas

Šildomų grindų betonavimas yra gan sudėtingas procesas, todėl būtų geriau jį patikėti profesionalui. Norint turėti kokybiškai atliktą šildymo montavimą, būtinas projektas. Apšiltinti girndis galima keliais būdais: vamzdeliais tekančiu šiltu vandeniu, elektra arba grindyse esančiuose kanaluose pučiant šiltą orą. Populiariausi būdai yra vandeniu bei elektra.

Šildomoms grindims betonuoti įprastai dedami du šiltinimo sluoksniai (putplasčio plokštės). Galima naudoti specialias plokštes, skirtas šildomoms grindims, tuomet putplastį reikės tieti vienu sluoksniu. Šildomų grindų plokštės turi specialius griovelius šildymo vamzdeliams, todėl nereikia papildomo tvirtinimo ir armavimo.

Šildomų betonavimo etapai:

 1. Paviršiaus paruošimas. Išlyginamas paviršius, sutankinamas gruntas. Šildomų grindų pagrindas turi būti stiprus, švarus ir sausas. Jeigu naudojamos bituminės mastikos (hidroizoliacinė), turi būti klojama polietileninė plėvelė. Taip pat turi būti sumontuotos visos komonukacijos.
 2. Šilumos izoliacinių medžiagų sudėjimas. Dedama garo izoliacinė plėvelė.
 3. Klojama kompensacinė juosta.
 4. Dedamas šiltinimo sluoksnis (putų polistirolas, akmens vata ar kt.)
 5. Dedamos šildymo vamzdelių montavimui skirtos plokštės.
 6. Išvedžiojami grindininio šildymo vamzdeliai.
 7. Pajungiamas kolektorius.
 8. Grindų betonavimas. Būtina naudoti specialius šildomoms grindims skirtus plastifikatorius. Betonuojant temperatūra negali būti didesnė nei 25 laipsniai. Šildomoms grindis rekomenduojama kloti 6,5cm betono sluoksnį.

⬆︎ Grįžti į turinį

Betonuotojo Dangiro nuotrauka

Grindų betonavimo kainos 2019 m.

Paslauga Žema kaina Vidutinė kaina Aukšta kaina
Paruošimo darbai (už m2) 2 EUR 3 EUR 4 EUR
Grindų betonavimas (už m2) 3 EUR 4 EUR 6 EUR

⬆︎ Grįžti į turinį

Pavyzdinė grindų betonavimo sąmata

Darbai ir išlaidos Mato vnt. Kiekis Darbo užm. už vnt. Darbas viso Medžiagos vnt. Medžiagos viso Viso
1 aukšto grindų termoizoliacijos klojimas(plėvelė, EPS 100 neoporas 350 mm, plėvelė armagtūrinis tinklas 100x100 m2 52,10 6,50 338,65 24,50 1276,45 1615,10
2 aukšto grindų termoizoliacijos klojimas( EPS 100 polistirolis 50 mm, plėvelė armatūrinis tinklas 200x200 m2 43,98 4,50 197,91 12,83 564,26 762,17
1 ir 2 aukštų grindų 50-70 mm betonavimas m2 96,08 5,00 480,40 2,50 240,20 720,60
. . . . . . Viso 3097,87

⬆︎ Grįžti į turinį

Grindų betonuotojai, meistrai

Betonavimo darbai, betonavimas
2
-10%
vakar
3,50 €/m2
19
0 rekomendacijų
11 m. patirtis

Grindų Betonavimas / betonavimo darbai

Grindų betonavimo darbai atliekami daugiabučiuose bei individualiuose namuose , kotedžuose, sandėliuose, gamybinėse ir kt. patalpose. Mes atliekame visus betonavimo ir paruošimo darbus.

BETONITAS
Kaunas, +100 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
2
2021-05-19
4 €/m2
14
0 rekomendacijų

Grindų betonavimas, Pramoninių grindų betonavimas

Atliekame pramoninių grindų betonavimo ir smėlbetonio grindų įrengimo darbus. Konsultuojame nemokamai, visada stengiamės surasti optimaliausią variantą klientui. Mūsų tikslas - laimingas Jūs.

Žilvinas
Vilnius, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
prieš 5 d.
3 €/m2
47
6 rekomendacijos
10 m. patirtis

Grindų betonavimas

Betonuojame grindis profesionalia vokiška įranga. Dirbame tiek su savo tiek su kliento medžiagomis. Turime ilgametę darbo patirtį, konsultuojame.

Domantas
Šiauliai, +100 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
-10%
vakar
4 €/m2
39
1 rekomendacija
22 m. patirtis

Pramoninių grindų betonavimas

Betonuojame: Fermas, garažus, cechus, sandelius, parduotuves, plokštuminius pamatus, lauko aikšteles, automobilių stovejimo aikšteles, saugyklas, autoservisus, ūkius, patalpas

Dangiras
Panevėžys, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
vakar
5 €/m2
91
0 rekomendacijų
16 m. patirtis

Pramoninių Grindų Betonavimas Visoje Lietuvoje

Betonuojame pramonines grindis sandėliuose, gamybinėse patalpose servisuose, kiemuose, ūkinius pastatus, automobilių parkingus, plokštuminius pamatus, grūdų saugyklas, garažus. skambinti 860611259

Artūras Lincevičius
Kaunas, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
-10%
prieš 3 d.
6 €/m2
58
0 rekomendacijų
7 m. patirtis

Tvoru meka

Jonas
Kaunas, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
2021-04-26
4 €/m2
18
0 rekomendacijų

Pramoninių Grindų Betonavimas

Pramoninių Grindų Betonavimas visoje Lietuvoje!

Audrius
Kaunas, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
vakar
10 €/m2
49
0 rekomendacijų
11 m. patirtis

Statybos, apdailos darbai

Statybos darbai, namo statyba, pastatų statyba, betonavimo darbai, betonavimas (pamatai, grindys, kolonos, perdangos, atraminės sienos, laiptai), mūrijimas, mūro darbai, rekonstrukcija.

MB Statome kokybę
Kaunas, visa Lietuva
Siųsk užklausą visiems
Gauk pasiūlymus, išsirink tinkamiausią.
Paslaugos.lt Užklausa
Betonavimo darbai, betonavimas
-20%
vakar
3,50 €/m2
5
0 rekomendacijų
15 m. patirtis

Grindų Betonavimas

KOKYBIŠKAI ATLIEKAME GRINDŲ BETONAVIMO DARBUS! TURIME ILGAMETĘ PATIRTĮ.

Gefestas
Vilnius, +100 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
-30%
vakar
3 €/m2
4
0 rekomendacijų
17 m. patirtis

Pramoninių grindų betonavimas

Pramoninių šlifuotų grindų bei perdangų betonavimas.

MB " arstatyba"
Kaunas, visa Lietuva
Betonavimo darbai, betonavimas
prieš 8 d.
5
2 rekomendacijos

Vidaus betoniniai laiptai nuo 700eur.

Betoniniai Laiptai
Kaunas, +30 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
prieš 4 d.
3,50 €/m2
3
0 rekomendacijų
14 m. patirtis

Grindų Betonavimas.

Betonuojame smelbetonio grindis,juodgrindes ir šildomas. Namuose, butuose, gamybinėse patalpose.

Darius
Panevėžys, +100 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
prieš 5 d.
3 €/m2
16
0 rekomendacijų
5 m. patirtis

Betonavimo darbai-sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Grindų betonavimo,pagrindo paruošimo,šildomų grindų įrengimo darbai taip pat rostverkų betonavimas,smėlio-žvyro-juodžemio pumpavimas.Išrašomos sąskaitos. garantija atliktiems darbams.

MB Statoramas
Joniškio r., +100 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
vakar
4 €/m2
13
0 rekomendacijų

Pramonines grindys

Betonuojame smelbetonio grindis ir pramonines

Aurimas
Šiauliai, +200 km aplink
Betonavimo darbai, betonavimas
2021-05-19
30
0 rekomendacijų

Betonavimo darbai, betonavimas

Algis Dumcius
Kaunas, +30 km aplink
Žiūrėti daugiau »