1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Kiti
  4. Geriamasis vanduo biuruose: ką ...
  • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota

Geriamasis vanduo biuruose: ką svarbu žinoti?

Paskelbta 2021-06-29
Vandens filtrai

Biure praleidžiame didžiąją dalį savo produktyviausio laiko. Tam, kad gebėtume susikaupti, dirbti koncentruotai ir kokybiškai, būtina gerti pakankamai vandens. Deja, vandentiekio vanduo – ne visuomet kokybiškas, be to, vandens šaltinį norisi turėti čia pat, o ne kaskart su gertuve ar puodeliu keliauti į kitame koridoriaus gale esantį sanitarinį mazgą.

Dažnai biuruose naudojamas ir vanduo iš plastikinių butelių, tačiau bene praktiškiausias sprendimas – filtruoto vandens aparatai biurams. Ką svarbu apie juos žinoti?

Tradiciniai geriamojo vandens sprendimai biure

Vanduo biuruose dažniausiai tiekiamas iš vandens šaltinio – vandentiekio, o jei pastatas kažkur atokiau, pavyzdžiui, užmiestyje – ir iš gręžinio.

Antroji alternatyva – dideli kelių dešimčių litrų plastikiniai buteliai, tvirtinami prie specialaus pagrindo – stotelės. Šis sprendimas teoriškai tinka, kai suvartojama mažai vandens, tačiau tokiu atveju plastikiniuose buteliuose vanduo neretai užsistovi, tad gali prarasti dalį vertės ir skonio.

Pasak UAB „LT Aqua“ vadovo Laimio Kavaliausko, vidutinio dydžio įmonėms nuolat keisti plastikinius butelius – nepatogu, tenka paskirti už vandens priežiūrą atsakingą darbuotoją:

„Kiek esame susidūrę, jeigu biure dirba daugiau žmonių (pavyzdžiui, per 50), tai reikia atsakingo darbuotojo, kuris nemažą dalį laiko galėtų skirti geriamajam vandeniui užsakyti, stebėti, ar vanduo nesibaigė, pakeisti talpas (kviesti aptarnavimo specialistus) ir t. t. Gerai, jeigu biure dirba ir vyrų, o jei kolektyvas – moteriškas, vėlgi kyla sunkumų, kas užkels iki kelių dešimčių kilogramų sveriančius plastikinius butelius. Tai nėra pats patogiausias ir racionaliausias sprendimas“, – įsitikinęs L. Kavaliauskas.

Kai kurie gamintojai tiekia vandenį vienkartinėse (PET) pakuotėse. Jos – perdirbamos, tačiau šis variantas – dar mažiau draugiškas gamtai, lyginant su vandenį tiesiogiai iš vandentiekio imančiais ir filtruojančiais aparatais. Taigi, ką biurų darbuotojams gali pasiūlyti įmonės, įrengiančios vandens filtrus?

Naujai atrandama alternatyva – vandens aparatai

Biuruose sparčiai populiarėja vandens apartai su filtravimo funkcija. Pasak UAB „LT Aqua“ vadovo, daugelis žmonių nėra girdėję apie tokio tipo vandens aparatus. Jie prijungiami tiesiai prie vandentiekio arba gręžinio. Sumontuoti vandens aparatą galima net ir tuomet, kai vandens šaltinis yra už 50 metrų ar toliau. Žarneles galima vesti per grindjuostes arba per lubas, nutiesti per ilgą koridorių ir kt. Pasak. L. Kavaliausko, biurų darbuotojai patogiai naudojasi vandens aparatais bendroje biuro erdvėje. Anksčiau prireikus prisipildyti arbatinuką jiems tekdavo eiti į kitame koridoriaus gale esantį tualetą.

Į biurą tiekiamo vandens kokybė – praktiškai nesvarbi, nes geri aparatai jį visiškai išvalo, nufiltruoja ir paruošia, kad jis iškart būtų tinkamas vartoti, sveikas ir vertingas. Vandens aparatai turi papildomų funkcijų: gali vandenį atšaldyti, tiekti virintą ar kambario temperatūros. Vanduo visuomet yra išvalytas ir aukščiausios kokybės.

Vandens aparatai tampa ir biurų interjero detalėmis

Plastikiniai kelių dešimčių litrų talpos buteliai – ne itin estetiškas pasirinkimas: nors prie jų gali būti tvirtinamos kartoninės detalės, tačiau vis tiek biuro jie nepuošia.

Palyginimui, vandens aparatai funkcionuoja ir kaip tam tikra dizaino detalė, darbuotojai ir įmonių klientai gali įsipilti stiklinę vandens ir atsigaivinti karštą dieną.

Vandens aparatų su filtrais dizainas ir išvaizda priklauso nuo investicijų. Ekonomiškesni išpilstymo kolonėlių variantai skirti sandėliams, o puikios išvaizdos ir dizaino royal aparatai gali būti pritaikomi viešbučių priimamuosiuose, klientų aptarnavimo padaliniuose ir kt.

Taigi, lankstumas renkantis dizainą – dar vienas vandens aparatų biurams privalumas.

Vandens aparatai

Vandens aparatų priežiūra biurų darbuotojams rūpintis neprireiks

Vandens aparatams beveik nereikia priežiūros: dauguma jų turi dezinfekavimo funkciją ir automatiškai išsivalo. Vandens filtrus reikia keisti kas 6–9 mėn., priklausomai nuo suvartojamo vandens kiekio, kokybės, tačiau biurų darbuotojams taip pat tuo rūpintis nereikia: filtrus aptarnaujančios įmonės darbuotojai numatytu metu atvyksta į biurą, atlieka visus darbus, tad ir toliau be trikdžių biurams tiekiamas kokybiškas vanduo.

L. Kavaliauskas pasakoja, kad sprendimu įsirengti prie vandentiekio prijungiamus vandens aparatus labai džiaugiasi darbuotojai, iki tol buvę atsakingi už geriamojo vandens užsakymą:

„Kai pastatome aparatą, kuris vandenį ima iš vandentiekio arba gręžinio, žmogus, kuris iki šiol buvo atsakingas už geriamojo vandens butelių priežiūrą, dėkoja už sutaupytą laiką ir kasdienybės palengvinimą: kai kurie net juokauja, kad anksčiau jie daugiau nieko neveikdavo, tik užsakinėdavo ir keisdavo vandenį.“

Vandens aparatus galima ir įsigyti, ir nuomotis

L. Kavaliauskas pasakoja apie vandens aparatų įsigijimo ir nuomos skirtumus:

„Filtrus galima įsigyti arba rinktis jų nuomos paslaugą. Į ją viskas įskaičiuota (filtrai, prijungimo elementai, filtrų aptarnavimas ir kt.), o klientai moka fiksuotą mėnesio mokestį. Vandens filtravimo aparato mėnesio nuomos kaina su montavimu, pristatymu, aptarnavimu ir kt. – apie 30–40 eurų. Naujo vandens aparato kaina – nuo 600–700 eurų. Tačiau reikia turėti omenyje, kad pogarantiniu laikotarpiu gali pasitaikyti filtrų gedimų, tad klientai už jų taisymą turi mokėti papildomai. Nuomos paslauga – patraukli tuo, kad į bendrą kainą jau įskaičiuota ir visa filtrų priežiūra: papildomai niekas nekainuoja.“

L. Kavaliauskas teigia, kad nuosavus biurus turinčios įmonės dažniau filtrus įsigyja: jie visiškai atsiperka per 3–4 metus. Bet net jei biuras nuomojamas ir nuosavus vandens aparatus įsigijusi įmonė persikelia į kitas patalpas, jokių sunkumų nekyla: vandens aparatai yra kilnojami, tad juos nesudėtinga pervežti į naują vietą ir prijungti ten.

UAB „LT Aqua“, atstovaujanti „Wfilters“ prekės ženklą – jau daugiau nei 10 metų veikianti įmonė, diegianti šiuolaikiškus vandens valymo sprendimus pramonei ir buičiai. Įmonė atlieka cheminius vandens tyrimus, pagal kuriuos parenka tinkamiausius vandens filtrus, šalina vandens valymo sistemų gedimus, filtrus profilaktiškai atnaujina, keičia užpildus ir visoje Lietuvoje teikia kitas su vandens ruošimu ir kokybės gerinimu susijusias paslaugas.

Vandens filtrai: montavimas, keitimas
2022-06-20
30 €/h
23
1 rekomendacija
21 m. patirtis

Darbus atliekame visoje Lietuvoje! Vandens valymo sprendimai buičiai ir pramonei! Atliekame cheminius vandens tyrimus. Detalesnė informacija suteikiama telefonu +37066762180, [email protected]

UAB LT Aqua
Vilnius, visa Lietuva