1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Kiti
 4. NT brokerės Eglės Sakalauskienės ...

NT brokerės Eglės Sakalauskienės patarimai norintiems pirkti ar parduoti būstą: kodėl verta rinktis NT brokerio paslaugas?

Paskelbta 2018-11-27

Nekilnojamojo turto (NT) pirkimo ir pardavimo procesas apipintas gausybės stereotipų. Dažniausiai žmonės galvoja, kad parduoti NT – labai paprasta: užtenka tik įkelti skelbimą į didžiuosius skelbimų portalus ir laukti potencialių pirkėjų skambučio, o tada jau – aprodyti butą ar namą ir – tiesiai pas notarą įforminti pardavimo sutarties. Tačiau viskas nėra taip paprasta: neturint specifinių žinių ir įgūdžių, pasak brokerės Eglės Sakalauskienės, turto pardavimo procesas gali užsitęsti net iki metų ir ilgiau.

Eglė Sakalauskienė
Eglė Sakalauskienė

Lietuvoje vis dar gajus noras visus darbus atlikti patiems: fotografuoti būstą, koreguoti nuotraukas, kurti tekstus NT skelbimams, publikuoti skelbimus, vykti į susitikimus su klientais, aprodyti būstą ir t. t. Tačiau užsienyje šiais darbais rūpinasi profesionalai, o NT brokerio profesija klesti jau ne vieną dešimtmetį. NT brokeriai atlieka didžiąją dalį darbų parduodant ar padedant pasirinkti NT, o pagrindinis jų tikslas – atstovauti klientui.

Lietuviai, ypač jaunosios kartos atstovai, vis dažniau renkasi NT agentų paslaugas. Anot NT brokerės Eglės Sakalauskienės, jos klientai nori susitelkti į savo mėgstamą darbą, o ne užsiimti pašaliniais reikalais – per tą laiką jie gali uždirbti kur kas daugiau. Be to, menininkui ar humanitarui iš prigimties derybų ir pardavimo procesai yra visiškai svetimi. Tad kodėl verta bendradarbiauti su šios srities profesionalais?

Kodėl verta rinktis NT agento paslaugas?

Kaip jau minėta, lietuviai po truputį išsivaduoja iš „natūrinio ūkio“ pasaulėžiūros, kai viską nuo A iki Z dirba ir pasigamina patys. Po truputį ateina supratimas, kad, bendradarbiaujant su profesionalais, NT sandoriai nėra nei varginantys, nei atimantys laiko.

Rinkos žinojimas brokeriams padeda sutrumpinti procesą, greičiau pasiekti klientų tikslus, o tuo pačiu – sutaupyti, nes nuomos atveju greičiau randami nuomininkai, pardavimo – sutrumpėja pardavimo laikas, išvengiama nenaudingų eksploatacinių išlaidų, o sutaupytas jūsų laikas gali būti skiriamas tiesioginei veiklai, iš kurios galbūt tuo metu uždirbtumėte daugiau.

Vienas iš Eglės Sakalauskienės parduotų objektų
Vienas iš brokerės parduotų objektų

NT agentas atlieka labai svarbius darbus:

 1. Padeda paruošti patrauklų nuomojamo ar parduodamo NT skelbimą, greičiau sulaukiantį nuomininkų ar pirkėjų dėmesio, profesionaliai nufotografuoja būstą.

 2. Rūpinasi NT skelbimo publikavimu įvairiuose šaltiniuose.

 3. Atsako į susidomėjusių potencialių pirkėjų skambučius ir atsako į visus su parduodamu turtu susijusius klausimus.

 4. Turtą pirkėjams aprodo ir į susitikimus su jais vyksta taip pat NT agentas: klientui nereikia keisti dienotvarkės.

 5. Padeda nustatyti realią NT kainą. Internete pateikiamos kainos dažniausiai nėra realios – tai svajonių kainos, kurias žmonės norėtų gauti už NT, tačiau tai jokiu būdu nėra tikrosios rinkos atspindys.

 6. Padeda parduoti ar išnuomoti NT brangiau.

 7. Žino ir imasi įvairių profesinių gudrybių, padedančių greičiau parduoti arba išnuomoti NT.

 8. Pataria, kaip valdyti su bankų paskolomis susijusias rizikas.

 9. Nuomos atveju užtikrina, kad būstas bus išnuomotas visus metus.

 10. Parengia tikslią, NT nuomojančio asmens ar pardavėjo interesus atspindinčią turto pardavimo arba nuomos sutartį, ir t. t.

NT agentai konsultuoja bet kokias su perkamu ar parduodamu turtu susijusiais klausimais. Jie pataria, į ką atkreipti dėmesį nuomojantis arba perkant/parduodant būstą, dalijasi patarimais, kaip palėpti būsto trūkumus, dalijasi būsto fotografavimo subtilybėmis ir rekomenduoja interjero fotografus, pataria, kokius privalumus akcentuoti skelbime, kaip bendrauti su klientais ir t. t. Tad NT agentas turi būti susipažinęs ir su reklamos, ir su psichologijos, ir su įvairiomis kitomis disciplinomis.

Vienas iš brokerės parduotų objektų
Vienas iš brokerės parduotų objektų

Pagal kokius kriterijus pasirinkti NT agentą?

 • Eglė Sakalauskienė teigia, kad pirmiausia reikia įvertinti NT brokerio patirtį: ar jis gali pateikti patikimos informacijos apie sėkmingus projektus ir sandorius, kiek metų jau dirba šioje srityje. Labai svarbu, kad ekspertas turėtų realių klientų rekomendacijų.
 • Svarbus ir NT brokerio išsilavinimas: tikslinės studijos papildo praktinių žinių bagažą. Ekspertės teigimu, renkantis brokerį, nereikia skubėti: pasitarkite bent su 3–5 NT agentais – bendraudami pastebėsite, kiek patirties jis sukaupęs, galėsite įvertinti, kiek realūs eksperto pažadai.
 • NT brokerio pasiteiraukite, ar tai pagrindinė jo veikla – kartais žmonės NT sandorius sudaro laisvu laiku ir tai jiems yra tik galimybė užsidirbti papildomai. Manoma, kad brokeris parduodamą NT gali aprodyti vakarais ir savaitgaliais, tačiau vargu, ar toks asmuo galės suteikti itin kokybiškas paslaugas ir gebės nuoširdžiai susitelkti į jūsų atvejį.
 • Pasidomėkite, kiek sėkmingų turto pardavimo sandorių NT brokeris sudaro per pusmetį/metus? Ne visada, bet dažnai NT agento darbo kokybę atspindi sudarytų sandorių kiekis (žinoma, daug lemia ir pats objektas, kaina, agento derybiniai gabumai ir kt.). Jei per metus jis pardavė ar padėjo išnuomoti vos kelis objektus, vadinasi, arba mažai dirbo, arba turi nepakankamai patirties ir įgūdžių.
 • Ar brokeris apžiūrėjęs jūsų NT, pateiks preliminarią jo kainą? Jei brokeris net ir apžiūrėjęs NT objektą negalės įvardyti jo kainos, veikiausiai jis turi mažai patirties.
 • Eglė Sakalauskienė nepataria tikėti tuščiais NT agentų pažadais. Žmonės susigundo realybės neatitinkančiais nepatyrusių arba nesąžiningų brokerių pažadais parduoti būstą už didesnę nei rinkos kainą, tačiau rinka yra pasiūlos bei paklausos santykis ir jos dėsnių pakeisti neišeis. Tad tokiais atvejais žmogus tik sugaišta laiką.
 • Geras NT brokeris naudoja įvairius pardavimo kanalus, sukuria NT pardavimo planą ir su klientais nuolat palaiko ryšį, informuoja apie proceso eigą, o ne pradingsta mėnesiui ar ilgiau ir tik siūlo mažinti parduodamo NT kainą, ignoruodamas visus kitus šio ganėtinai sudėtingo proceso etapus.
 • Pasirinkę NT agentą, nepamirškite pasirašyti sutarties: NT agentas bendradarbiavimo sąlygas pasiūlys įforminti sutartimi. Nebijokite sudaryti sutarties: joje bus numatytas komisinis mokestis, mokėjimo terminai ir kitos svarbios detalės, apsaugančios abi puses.

Nepriklausomas agentas ar NT įmonė?

Pradėjus brokerio ieškoti internete, nuo skelbimų gausos raibsta akys. Didelės NT brokerių paslaugas teikiančios kompanijos gali atrodyti patikimesnės, tačiau nepriklausomi agentai yra lankstesni, atidesni. Anot Eglės Sakalauskienės, įprastai nepriklausomi NT brokeriai turi kiek mažiau objektų, todėl savo darbą atlieka profesionaliau bei atidžiau. Jie dažnai išsikelia tikslą NT išnuomoti ar parduoti kuo greičiau – per maksimaliai trumpą laiką, tuo tarpu daug NT objektų turintys brokeriai kuriam laikui pamiršta mažiau perspektyvaus turto savininkus.

Bendradarbiavimo sąlygos pasirinkus nepriklausomus agentus – daugeliui patrauklesnės, dažnai ir mažiau kainuoja: klientams nereikia išlaikyti administracijos, prabangaus biuro. Nepriklausomi NT agentai moka mažesnius mokesčius, paprastesnė ir apskaita, todėl klientams jie gali pasiūlyti patrauklesnes paslaugų kainas.

Vienas iš brokerės parduotų objektų
Vienas iš brokerės parduotų objektų

Kada palankiausias laikas parduoti NT?

Geriausias laikas parduoti nekilnojamąjį turtą, pasak Eglės Sakalauskienės – tada, kai turite kitų konkrečių planų investuoti ar kai kilo poreikis senąjį būstą pakeisti nauju. Būsto parduoti skubėti nereikėtų tik vienu atveju – per krizę, kai kainos sumažėja drastiškai.

NT kainos po truputį kyla, tačiau, anot Eglės Sakalauskienės, NT paklausos ir kainų augimo pokyčių nepastebima. Pavyzdžiui, populiariausio NT – butų – kainos 2018 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu 2017 m., augo 3,2 proc. Ypač padidėjo butų, įsigyjamų siekiant vėliau juos išnuomoti, paklausa: bankai nebemoka palūkanų už indėlius, tad žmonės renkasi saugesnes ir efektyvesnes investicijas. Dalis klientų butus, norėdami vėliau įsigytą turtą išnuomoti, perka pasiėmę paskolas.

Apie Eglę Sakalauskienę

NT brokerė Eglė Sakalauskienė savarankiškai dirba nuo 2010 m. 2009 m. ji baigė Nekilnojamojo turto vadybos magistro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, dar kurį laiką dirbo ir „Remax“ NT kompanijoje. Brokerė konsultuoja visais su NT įsigijimu susijusiais klausimais ir profesionaliai atstovauja savo klientus.

Nekilnojamo turto brokeriai
-10%
prieš 5 d.
35 €/h
14
7 rekomendacijos
11 m. patirtis

11 m patirtis, NT vadybos magistro diplomas

Eglė Sakalauskienė
Vilnius, +100 km aplink