1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Kiti
 4. Antkapiai, paminklai: 2019 m. ...

Antkapiai, paminklai: 2019 m. kainos, pavyzdžiai, patarimai

 • Persiųsti
Nuoroda nukopijuota
Paskelbta 2019-08-07

Šiame straipsnyje sužinosite

paminklai, antkapiai

Antkapių ir kapų įrengimo kainos Lietuvoje 2019 m.

Paslauga Pigu Dažniausia Brangu
Paminklas (be montavimo, pagamintas) 90 EUR 300 EUR 2000 EUR
Antkapis 45 EUR 150 EUR 1126 EUR
Antkapio montavimas 10 EUR/vnt. 30 EUR/vnt. 50 EUR/vnt.
Paminklo montavimas 20 EUR/vnt. 50 EUR/vnt. 80 EUR/vnt.
Granitinė tvorelė 23 EUR/m 30 EUR/m 40 EUR/m
Granitinės tvorelės montavimas 8 EUR/m 10 EUR/m 12 EUR/m
Kapų žvakidės (granitinės) 60 EUR 140 EUR 200 EUR
Kapų suoliukai 30 EUR 45 EUR 80 EUR
Kapų vazos 30 EUR 60 EUR 135 EUR
Granitinė skalda, 50 kg 7.5 EUR 10 EUR 20 EUR
Skaldos užpylimas 70 EUR 80 EUR 85 EUR
Kapo valymas nuo samanų 30-40 EUR 30-40 EUR 30-40 EUR

⬆︎ Grįžti į turinį

Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
2
-10%
vakar
70 €
151
2 rekomendacijos
11 m. patirtis

Paminklai, Dengimas Plokštėmis, Kapų Projektavimas-įrengimas

Taikome 5% nuolaidą 2021 metų sezono užsakymams *Galioja pilnos kapavietės įrengimo darbams Kapaviečių projektų katalogas (virš 100vnt): www.angeloakmuo.lt/e-katalogas/kapavieciu-projektai/

Angelo akmuo
Vilnius, +100 km aplink
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-20%
prieš 2 d.
90 €
56
31 rekomendacija
18 m. patirtis

Paminklai, kapų tvarkymas, granito plokštės, antkapiai.

Paminklai visoje Lietuvoje. Paminklai ir antkapiai kapams. Kapų tvarkymas, granito plokštės, kapų plokštės, individualūs paminklai, paminklų projektavimas, paminklų gamyba. Mob. +370 67313301

Tadas
Šiaulių r., visa Lietuva
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-10%
vakar
80 €
216
1 rekomendacija
24 m. patirtis

Paminklai, granito plokštės nuo 100 €/m2 skulptoriaus darbai

Kapo sutvarkymas nuo įdėjos iki rezultato.

UAB "Granmar LT"
Kaunas, +100 km aplink
Žiūrėti daugiau »

Nuo ko priklauso paminklo kaina?

 1. Dizainas. Paminklai gaminami tiek pagal individualius užsakymus, tiek naudojant šabloninius brėžinius.
  • Šabloniniai paminklai yra pigiausi, nes jų gamyba trunka neilgai, gamintojai puikiai išmano technologiją, tiksliai žino, kiek medžiagų bus sunaudota ir kiek laiko užtruks visas gamybos procesas. Šiuos paminklus galima įsigyti iš karto (dalis jų jau būna pagaminta) arba užsisakyti iš specialaus katalogo su nuotraukomis.
  • Unikalaus paminklo pagaminimas visada kainuos kur kas brangiau. Jo gamyba bus sudėtingesnė, dažnu atveju, bus sunaudojama daugiau medžiagų, jam pagaminti prireiks daugiau laiko.
 2. Papildomi darbai. Užsakant paminklą būtinai išsiaiškinkite, ar į užsakymo kainą įskaičiuotas atvežimas ir montavimo darbai. Dauguma ieškodami pigesnių gamintojų mano, kad šios paslaugos jau įeina į užsakymą, nors dalis paslaugų tiekėjų, parduodančių paminklus pigiau, šių paslaugų neteikia.
 3. Spalvos. Paminklo spalva gali nulemti iki 30 procentų kainos. Kuo ji retesnė, įdomesnė, tuo gaminio kaina bus didesnė.

⬆︎ Grįžti į turinį

Kaip išsirinkti tinkamą paminklą?

Forma ir tipas

Antkapiai skirstomi į vienos, dviejų ar trijų dalių. Šį pasirinkimą dažniausiai nulemia finansinės galimybės, jau palaidotų ir planuojamų kape palaidoti žmonių skaičius, kapo dydis ir priešais esančios kapavietės įrengimas.

Paminklų tipai:

 • Granitinis laisvos formos paminklas. Jų būna asimetriškų, nešlifuotais šonais bei nugarine dalimi. Dažniausiai šiems paminklams naudojami lauko rieduliai. Šį tipą geriausia rinktis, jei kapas nėra po medžiais ar aukštais krūmais. Nuo jų jis greitai pradeda žaliuoti, o norėdami paminklą nuvalyti, turėsite naudoti specialią įrangą.
 • Pagalvėlės formos paminklas. Paminklas bus žemas ir nuožulnus. Renkantis šio tipo paminklus, reikėtų atkreipti dėmesį spalvą – kad ant jos gerai matytųsi užrašas.
 • Stiklinis berėmis paminklas. Tai originalus ir šiuolaikiškas sprendimas, tačiau šio tipo paminklai reikalauja dažnesnės ir sudėtingesnės priežiūros.
 • Plieno paminklai. Jie gali būti pagaminti iš rūdijančio arba nerūdijančio plieno, būna įvairių formų ir dydžių.
 • Mediniai paminklai. Šiems paminklams reikalinga reguliari priežiūra. Išsilaiko apie 20 metų.
 • Įprasti paminklai. Šio tipo paminklai gaminami iš granito, kurio visos kraštinės šlifuotos.

Stilius

Renkantis paminklo stilių, svarbu atsižvelgti į bendrą kapinių stilistiką. Ar tai senos, ar naujos ir modernios kapinės? Kokie paminklai juose dominuoja? Ar norite, kad jūsų artimojo paminklas susilietų su bendru vaizdu, ar kaip tik išsiskirtų? Atsakę į šiuos klausimus, pagalvokite apie bendrai jums patrauklią stilistiką – klasikinę (vyraus griežtos formos), minimalistinę (mažai detalių, raižinių), romantinę (ornamentai, ovalios formos) arba modernią (unikalus dizainas, netradicinės medžiagos, formos, dydis).

⬆︎ Grįžti į turinį

Tendencijos

Vis dažniau žmonės renkasi švelnių formų, užapvalintų kampų paminklus. Pirmenybę teikia šviesių spalvų granito akmenims. Jei kalbėtume apie dizainą, pastebima, kad žmonės dažnai patys turi paminklo idėją, nori unikalių dizaino sprendimų, įdomių akcentų. Vis rečiau norima kapus puošti šventųjų, angelų skulptūromis ar kryžiais su Kristaus atvaizdu. Lietuviai gana konservatyvūs paminklų formos klausimu, todėl populiariausi išlieka klasikinės ir minimalistinės formos paminklai.

Spalva

Šį pasirinkimą nulemia keli faktoriai: velionio amžius ir valia, finansinės galimybės, estetinis skonis bei kiek laiko galėsite skirti paminklo priežiūrai. Pastebima tendencija, kad vis mažiau pageidaujami juodos spalvos paminklai. Gamintojai siūlo labai plačią paminklų spalvų paletę, tad žmonės vis dažniau derina kelias spalvas, pavyzdžiui, juodą, baltą ir pilką.

Dydis

Jeigu priešais artimojo kapą jau yra kita kapavietė, svarbu atsižvelgti į jau pastatyto paminklo dydį. Tuomet rekomenduojama rinktis panašaus dydžio paminklą, kad šalia esantis neužgožtų kapo, nekontrastuotų spalvomis ir neiškreiptų suplanuoto dizaino. Taip pat svarbu, kad paminklas atrodytų proporcingas kapavietės dydžiui. Jei ji didelė, o paminklas mažas – kapas atrodys tuščias. Naudinga prieš renkantis paminklą turėti bendrą kapo viziją – kokie papildomi elementai jame atsiras. Tokiu būdu net pasirinkus per mažą antkapį, bet pasitelkus tinkamą apželdinimą, akmens gaminių sprendimus, bus sukurtas estetiškai patrauklus ir išbaigtas vaizdas.

Kapo dizainas – kurti savarankiškai ar kreiptis į specialistus?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sukurti kapo dizainą – lengva užduotis. Iš tiesų, norint skoningai, praktiškai ir gražiai įrengti kapavietę – reikia paplušėti. Tam įtakos turi didžiulė priemonių ir augalų pasiūla. Viena iš galimybių yra kreiptis pagalbos į profesionalus, kurie padės išsirinkti konkrečiai kapavietei tinkamiausias medžiagas, augalus, padės sukurti tokį sprendimą, kurio priežiūrai nereikės skirti daug laiko. Specialistai jums taip pat sukurs projekto 2D/3D vizualizacijas, tad būsite tikri, kad pasiūlymas tikrai atitiks jūsų lūkesčius. Rekomenduojama, kad visas kapavietės dizainas būtų kuriamas vienu metu, nes tokiu būdu galima lengviau užtikrinti vientisą kapo stilių.

Norintys savarankiškai sutvarkyti kapus, turėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Ilgaamžiškumą. Venkite vienkartinių ar trumpalaikių sprendimų, nes jų keitimas ir priežiūra reikalaus daug laiko sąnaudų.
 • Spalvas ir raštus. Tamsesnių spalvų paminklai ir tvorelės sukurs klasikinį, minimalistinį, „švarų“ įvaizdį. Pasirinkę raudonos spalvos trinkeles, apsunkinsite kapą, savo ryškumu jos gali užgožti patį kapą. Trinkelių sukurti raštai turėtų derėti su šalia esančiomis kapavietėmis, tai padės sukurti faktūrų ir spalvų vientisumą, bendrą erdvės harmoniją. Saugiausia rinktis natūralias granito arba paprastas pilko betono trinkeles, kurios derės prie daugumos paminklų dizainų.
 • Augalai. Kapaviečių dizaine augalai užima vieną svarbiausių vietų. Jie padeda užbaigti, išgryninti, sujungti visus ant kapo esančius elementus. Specialistai pataria daugiamečius augalus ant kapo sodinti rudenį, tinkamiausias metas – rugsėjis, spalis. Rudenį nereikės rūpintis augalų priežiūra, laistymu, o pavasarį jie pradžiugins žaliais lapais. Augalus rinkitės pagal tai, kokioje vietoje – saulėtoje, pusiau saulėtoje ar šešėlyje – yra kapas. Taip pat rinkitės tokius augalus, kurie yra atsparūs žiemai. Pavėsyje gerai augs melsvės, uolaskėlės, žiemės, pipirlapės, šilokai. Pusiau saulėtose vietose auginkite gebenes, flioksus, kaukazinius šilokus, raktažoles. Jei kapas saulėtoje vietoje, apsodinkite jį šluotelinėmis uolasakėlėmis, čiobreliais, šilropėmis. Ant vieno kapo kauburėlio (45 x 90 cm) rekomenduojama sodinti nuo 6 iki 11 augalų. Mažesnių augalų galima sodinti daugiau, o didesnių, atitinkamai, mažiau. Per didelis augalų kiekis, užgoš kapą ir jis gali atrodyti netvarkingai, mažiau prižiūrėtas.
 • Kiti dekoravimo elementai. Vidiniam kapų dekoravimui naudojamas smėlis, juodžemis, dekoratyvinė skaldelė, gludinti akmenukai, mulčias. Dekoravimui dažniausiai pasirenkamos kelios tarpusavyje derančios dangos, tai sukuria dinamišką, šiuolaikišką vaizdą ir pabrėžia bendrą kapo veidą. Papildomai gali būti naudojamos akmens vazos, žibintai, kalvystės elementai ir pan. Svarbu, kad pasirinkti sprendimai darniai tarpusavyje derėtų, tiktų prie kapo dydžio ir jo neapsunkintų.

⬆︎ Grįžti į turinį

Kapavietės tvarkymo patarimai rudeniui

 • Nurinkite nužydėjusias, vienmetes gėles, pageltusius ir sudžiūvusius augalus.
 • Nurinkite lapus, įvairius šapelius, kitas vėjo suneštas šiukšleles.
 • Daugiametes gėles apkirpkite, palikite iki 10 cm. stiebus, pamulčiuokite.
 • Iškaskite gėles ir augalus, kurie jautrūs šalčiui, pvz. jurginai, lelijos.
 • Spalį galite pasodinti kadagius, kukmedžius ir tujas. Jie kapą puoš visus metus.
 • Spalį taip pat galite pasodinti chrizantemų, jos išbus iki lapkričio vidurio.
Kapų tvarkymas, priežiūra
3
-30%
vakar
150 €
210
44 rekomendacijos
12 m. patirtis

Kapų tvarkymas, priežiūra, dekoravimas, dengimas plokštėmis

Atliekame visus kapaviečių tvarkymo darbus visoje Lietuvoje. Turime virš 10 metų patirtį, suteikiame garantijas, taikome nuolaidas. Vertiname gyvą pokalbį, tad laukiame Jūsų skambučio konsultacijai!

Giedrius Stanevičius
Kaunas, visa Lietuva
Kapų tvarkymas, priežiūra
2
-20%
vakar
125 €/m2
39
0 rekomendacijų
20 m. patirtis

Kapų renovacija bei granitas/marmuras namams.

Atliekame visus darbus kapinėse bei apdirbame granitą. Teiraukitės rasime laiko Jums susitikti gyvai ir aptarti visus Jūsų poreikius bei pateiksime darbų įkainiai. Teiraukitės visada atsakysime!

Smailys Andrius
Kaunas, +100 km aplink
Kapų tvarkymas, priežiūra
2
-10%
vakar
50 €
22
0 rekomendacijų
6 m. patirtis

Visos kapaviečių priežiūros paslaugos

Patikimas kapaviečių partneris

Kapavita
Vilnius, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

⬆︎ Grįžti į turinį

Paminklų atnaujinimas

Paminklų atnaujinimas galimas dviem būdais:

 • Kosmetinis atnaujinimas. Jis reikalingas, kai paminklo akmuo per laiką apauga žaluma, kerpėmis, samanomis ir pan. Tokiu atveju, jį galima nušveisti specialia akmeniui valyti skirta priemone, kurios galima įsigyti daugelyje didžiųjų prekybos centrų. Valymui reikės tvirtesnio šepečio (svarbu, kad jis būtų ne metalinis), švelnios šluostės ir minkštos kempinės. Užpurškite valymo priemonės ant paminklo, šepečiu nušveiskite samanas ir žalumą, vėliau kruopščiai nuplaukite akmenį vandeniu ir nusausinkite šluoste. Taip pat šį darbą galite patikėti profesionalams, kurie paminklą nuvalys specialiais įrankiais.
 • Techninis atnaujinimas. Jis skirtas, kai norima iš esmės atnaujinti paminklą ir renovuoti kapą. Renovuojant kapą beveik visada pavyksta išsaugoti esamą paminklą. Atnaujinimo metu gali būti pakeičiama paminklo forma, faktūra, suteikiamas blizgumas arba matiškumas, įkomponuojami puošybos elementai ar kitokio akmens rūšį. Renovacijos metu kapavietės ir paminklo pamatai bus perbetonuojami, pašalinami nereikalingi medžiai ir krūmai. Pabaigus visus darbus, paminklas vėl pastatomas į buvusią vietą.

⬆︎ Grįžti į turinį

Paminklų, antkapių meistrai

⬆︎ Grįžti į turinį

Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
2
-10%
vakar
70 €
151
2 rekomendacijos
11 m. patirtis

Paminklai, Dengimas Plokštėmis, Kapų Projektavimas-įrengimas

Taikome 5% nuolaidą 2021 metų sezono užsakymams *Galioja pilnos kapavietės įrengimo darbams Kapaviečių projektų katalogas (virš 100vnt): www.angeloakmuo.lt/e-katalogas/kapavieciu-projektai/

Angelo akmuo
Vilnius, +100 km aplink
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-20%
prieš 2 d.
90 €
56
31 rekomendacija
18 m. patirtis

Paminklai, kapų tvarkymas, granito plokštės, antkapiai.

Paminklai visoje Lietuvoje. Paminklai ir antkapiai kapams. Kapų tvarkymas, granito plokštės, kapų plokštės, individualūs paminklai, paminklų projektavimas, paminklų gamyba. Mob. +370 67313301

Tadas
Šiaulių r., visa Lietuva
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-10%
vakar
80 €
216
1 rekomendacija
24 m. patirtis

Paminklai, granito plokštės nuo 100 €/m2 skulptoriaus darbai

Kapo sutvarkymas nuo įdėjos iki rezultato.

UAB "Granmar LT"
Kaunas, +100 km aplink
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-20%
vakar
25 €
68
1 rekomendacija
22 m. patirtis

Raidžių kalimas kapinėse. 3

Raidžių kalimas -20% užsakius vasario m. (darbai kapinėse- pavasarį, kapo dengimas akmens plokštėmis -10%) , paminklai -20%, skulptūros, kiti akmens darbai -10% nuolaidos galioja iki 2021-01-30

UAB DU BULIAI Tlžės 109, Šiauliai Dirbame nuotoliniu būdu
Šiauliai, +200 km aplink
Paminklai, antkapiai, paminklų gamyba
1
-20%
vakar
100 €
192
0 rekomendacijų
32 m. patirtis

Paminklai, granito plokštės, paminklų gamyba, antkapiai,

Granito apdirbimo srityje dirbame jau daugiau kaip 30 metų. Todėl galime pasiūlyti aukščiausios kokybės produkciją ir paslaugas už geriausią kainą. Visus darbus atliekame laiku iki sutarto termino.

PAMINKLAI
Kaunas, visa Lietuva
Žiūrėti daugiau »

Paminklų, antkapių pavuzdžiai