1. Paslaugos.lt
  2. Blogas
  3. Renginiai, šventės
  4. Pirmasis jaunavedžių šokis: ...

Pirmasis jaunavedžių šokis: atsakymai į aktualius klausimus, 2018

Paskelbta 2018-10-04

Turbūt kokie 8 iš 10 romantiškų filmų baigiasi vestuvėmis, kurių pagrindiniu akcentu tampa momentas, kai jaunavedžiai išeina ant parketo ir sušoka pirmąjį savo meilės šokį. Ir tai toli gražu nėra vien amerikietiška tradicija, kurią galima išvysti tik per televizoriaus ekraną. Pirmojo jaunavedžių šokio tradicijos gajos visame pasaulyje, ne išimtis ir mūsų šalis.

Savarankiškas mokymasis ar šokio pamokos?

Tai – savotiškas ritualas, kūno kalba išreiškiantis atsidavimą bei pasižadėjimą vienas kitam bei vizualiai perteikiantis romantiškus jausmus. Jei likus metams iki vestuvių jau esate suplanavę menkiausias šventės detales, tai, be abejonės, ir šokio dalies nepaliksite laivai improvizacijai. Atsakysime į keletą praktinių klausimų, padėsiančių susikurti tinkamą pirmojo šokio kompoziciją ir atlikti šį taip, jog, prabėgus daugeliui metų, aplankytų vien geriausi prisiminimai.

Šokio pastatymas bei individualių šokio pamokų kursas pas profesionalų mokytoją atsieis maždaug 100 EUR (lašas jūroje žvelgiant į visą biudžetą). Už šią kainą išmoksite taisyklingos laikysenos ir pagrindinius pasirinkto šokio žingsnelius, gausite profesionalą pagalbą kuriant individualų šokį pagal norimą dainą (šį sudaro baziniai žingsniai bei individualūs „judesiukai“, suteikiantys pasirodymui išskirtinumo) bei profesionalią pagalbą „atkalant“ techniką bei atsakymus. Profesionalios šokių pamokos suteiks pasitikėjimo savimi, taip reikalingo išaušus lemtingajai dienai.

Jei pirmasis šokis jums tėra formalumas, pagrindinių žingsnelių galite pasimokyti iš laisvai prieinamų video įrašų internete. Tiesa, turėtumėte įsirašyti savo šokio repeticiją ir kritiškai šią įvertinti: juk nenorite dėl akivaizdžių klaidų atrodyti juokingai?

Kaip išsirinkti dainą pirmąjam šokiui?

Į jaunavedžius, atliekančius savo pirmąjį šokį, nukrypsta ne tik susirinkusiųjų akys, bet ir operatoriaus kamera. Pasirinkę tuo metu top'ų viršūnėse karaliavusią ar kitų nuotakų rekomenduotą dainą, tačiau asmeniškai visiškai nieko nereiškiančią, rizikuojate ateityje gailėtis dėl savo sprendimo. Tobula ta vestuvinio šokio daina, kurią vos tik išgirdus, prieš akis iškyla tam tikros asociacijos (pirmasis pasimatymas, piršlybos, atostogos ir panašiai). Jei jau mėnesį diskutuojate ir nerandate abiems priimtino varianto, rekomenduojama rinktis klasika tapusias meilės dainas.

Kokios praktinės detalės svarbiausios?

Šokio vieta, avalynė bei apranga. Prieš kuriant šokio kompoziją, reikėtų žinoti konkrečią vietą, kurioje šį ketinate atlikti: grindinio ypatybės bei erdvės dydis lemia, kokius žingsnelius galėsite įtraukti į kompoziciją. Jei planuojate šokti lauke, batelių ant aukštų kulnų teks atsisakyti – juk nenorite nuolat smigčioti į žemę. Gali tekti pasirūpinti ir papildoma laisvesne suknele, pritaikyta šokti: su vadinamuoju „tortu“ būsite suvaržyta ir galėsite nebent trypčioti vietoje.

Kiek šokio pamokų reikės?

Konkretus šokio pamokų skaičius priklauso nuo jūsų poros imlumo bei pasirinktos kompozicijos sudėtingumo. Tačiau, norint įvaldyti šokio techniką bei perprasti kompoziciją, bent 3 pamokų prireiks. Aišku, tuo apsiriboti nederėtų. Rekomenduojama papildomai treniruotis namuose, o, artėjant šventinei dienai, atlikti generalinę repeticiją mokytojui stebint (būtinai su vestuviniais bateliais bei panašaus ilgio suknele ir, jei yra galimybė, toje vietoje, kurioje ir atliksite šokį).

Kaip suvaldyti stresą?

Jei nenorite didžiosios šventės dalies praleisti drėbėdami dėl pasirodymo, pirmąjį šokį atlikite vakaro pradžioje, nelaukdami vidurnakčio (tam apribojimų nėra, viską lemia individualus apsisprendimas). Aišku, jau prieš kurdami šokio kompoziciją, turite pagalvoti, jog šios perkrauti per daug sudėtingais elementais nereikėtų. Pirmasis vestuvinis šokis – jūsų meilės šokis, kupinas emocijų. Susirinkę svečiai – ne teisėjai, dalinantys balus ir pasiruošę įgelti dėl ne taip pastatytos kojos ar nepataikymo į taktą. Tiesiog atsipalaiduokite, pasitikėti savimi ir partneriu: juk jūs – to vakaro žvaigždė!

Jeigu svarstote, nuo ko pradėti savo vestuvių šokio choreografijos kūrimą, kreipkitės į patyrusį, rekomenduojamą choreografą. Paslaugos.lt rekomendacijų sistema leidžia nuspręsti kuris choreografas labiausiai atitinka jūsų stilių ir su kuriuo geriausiai seksis sukurti savo nuostabią šventę.