1. Paslaugos.lt
 2. Blogas
 3. Reklama, dizainas, spauda
 4. 5 nemokami interneto reklamos būdai, ...

5 nemokami interneto reklamos būdai, 2017

Reklamuoti savo verslą būtina nuo pat pirmųjų jo įkūrimo dienų. Aišku, pasitelkiant protą, išmonę ir logiką. Ne dėl to, kad išleisite medžiagoms ir atlyginimams skirtus pinigus, bet dėl to, kad save užversite klientų lavina, su kuria nesugebėsite susitvarkyti. Beje, tai viena iš populiariausių bankroto priežasčių... Nesugebėjimas palaipsniui augti ir KOKYBIŠKAI aptarnauti klientus nubrauks visas jūsų pastangas, taip pat ir bandymą reklamuotis.

5 nemokami interneto reklamos būdai

Reklamuokitės po truputį, stebėdami, kaip daugėja užklausų, tada kiek iš šių užklausų ateina realių mokių klientų. Tik po to žiūrėkite, kiek iš tų klientų tampa jūsų nuolatiniais „maitintojais“. Tai vertingiausi klientai. Į jų pritraukimą ir reiktų orientuotis.

Interneto reklama yra vienas efektyviausių būdų pasiekti potencialius klientus. Todėl pateiksime 5 būdus, kaip reklamuoti savo verslą internete. Nemokamai! Iš tiesų nemokamas sūris pelėkautuose neatitenka tik pirmai pelei, tačiau jūs po šio straipsnio būsite tikrai gudresni...

 1. Interneto puslapis. Tai pirmasis reklamos būdas. Ir visiškai nemokamas. Pradėkime nuo to momento, kai tik pradedate verslą ir nieko neturite. Skyrę keletą minučių galite NEMOKAMAI susikurti savo verslo pristatymo puslapį Paslaugos.lt portale ir tapti matomais potencialiems klientams. Jei to nepakanka, yra ne viena interneto puslapių tarnyba, leidžianti visiškai nemokamai susikurti puslapį be jokių dizaino ar programavimo įgūdžių (pvz., Weebly, Wix, Wordpress ir t.t.). Susikūrę didesnį puslapį turite ne tik vietą, kurioje galite paskelbti plačiajam pasauliui, kad egzistuojate, bet ir kokias paslaugas siūlote, ką parduodate, kokiomis vertybėmis vadovaujatės. Savo interneto puslapyje galite skelbti informaciją apie įvairias akcijas, nuolaidas ir visa tai dalintis socialiniuose tinkluose. Taip pritrauksite nemažai dėmesio.

  Užima laiko – 1-2 valandas per mėnesį.

 2. SEO. Jei jau turite savo puslapį ir nuolatos jame kažką paskelbiate, atnaujinate informaciją (pvz., akcijas, patarimų skiltį) galite drąsiai pretenduoti į lankytojų srautą iš natūralios paieškos (Lietuvoje populiariausia paieškos sistema Google). Svarbu, kad jūsų puslapyje kiekvienai paslaugai būtų skiriama daugiau dėmesio, nei jos pavadinimo parašymas. Google paieškos sistema greitai įvertina, kuri svetainė naudinga ieškantiems informacijos, ir iškelia ją paieškos rezultatų puslapio viršų.

  Norint dar labiau atkreipti paieškos sistemų dėmesį ir optimizuoti puslapį, reikės atgalinių nuorodų. Būdų nemokamai gauti nuorodų į savo puslapį yra nemažai. Tai straipsnių katalogai, nuorodų katalogai, nuorodų apsikeitimas su tinklaraščius rašančiais žmonėmis, verslo katalogai. Vienos nuorodos iš Paslaugos.lt prisistatymo, deja, nepakanka. Bet apie tai galima parašyti triskart ilgesnį atskirą straipsnį. Palikime tai ateičiai..

  Užima laiko – 1-2 valandas per mėnesį.

 3. Video. Išmaniuosius telefonus su 5 Megapikselių kameromis turime beveik visi. Tai puikus prietaisas, į kurį investavote nemažai pinigų ir kasdien nešiojatės savo kišenėje. Panaudokite jį savo verslo reklamai. Nufilmuokite save, papasakokite apie savo verslą. Paprašykite savo draugų ar šeimos narių, kad nufilmuotų jus darbo vietoje. Papasakokite, ko siekiate, kaip dirbate. Tiesiog žmogiškai, normaliai, su entuziazmu. Tada tą filmuką kelkite į Youtube ar Facebook. Aprašyme pristatykite savo verslą, pateikite nuorodą į savo interneto puslapį. Vaizdinė reklama yra galingas įrankis, ypač, jei filmukus kursite nuolatos. Apie ką? Apie savo paslaugas, prekes ir naujienas jūsų versle. To žmonėms reikia. Jie neturi laiko skaityti, bet trumpus aktualius video su malonumu pasižiūrės. Reikia tik išmaniojo telefono, o galbūt turite ir normalią kamerą, kas išvis puiku!.

  Užima laiko – 1-2 valandas kiekvienam video.

 4. Virtualios bendruomenės. Dalyvavimas virtualioje bendruomenėje yra visada naudingas, nes ten galima pareklamuoti savo paslaugas. Virtualios bendruomenės tai bendraminčių grupės, bendraujančios internetu. Tai tradiciniai forumai, chat'ai, Facebook grupės ir puslapiai ir t.t. Persistengti reklamuojant nereiktų, nes per didelis įkyrumas žmonėms nepatinka ir reali galimybė būti išmestam tikrai turėtų būti rimtai svarstoma. Prisistatyti reikia natūraliai – tam tikros srities ekspertu, galinčiu ir norinčiu padėti. Toliau – tik pokalbio palaikymas.

  Užima laiko 5-8 valandos per mėnesį.

 5. Rekomendacijos socialiniuose tinkluose. Jei klientą aptarnavote profesionaliai ir jis liko patenkintas tiek aptarnavimu, tiek paslauga ar preke, paprašykite paminėti jus socialiniuose tinkluose ar palikti rekomendaciją Paslaugos.lt portale. Vienaip atrodo, kai pats save giriate, bet kai tai padaro kiti, efektas yra šimtą kartų didesnis. Tokiu būdu skleidžiamos rekomendacijos gali atnešti ne tik naujų klientų, bet ir užtarnauti tam tikrą reputaciją. Mes Lietuvoje esame susiję ne per 5 žmones, o per 2-3, tad socialiniais tinklais plintančios rekomendacijos pasiekia reikalingus asmenis kur kas greičiau. Kartais gali tekti „pasufleruoti“, ką rašyti rekomendacijose, tad paskaitykite įmonių puslapiuose rašomus atsiliepimus.

  Laiko neužima, nes darote ne jūs.

Kažko pasigedote? Tikrriausiai „Facebook“. Deja, pradedant verslą jis prie prie reklamos labai neprisideda. Reikia turėti bent 1000 fanų, kad bent 600 žmonių pamatytų jūsų paskelbtą žinutę, o jau apie klientus iš tų 600 kalbėti iš viso sunku. Facebook visai neseniai pakeitė įrašų rodymo algoritmus siekdamas, kad puslapių savininkai išleistų daugiau pinigų reklamai. Todėl nemokama reklama čia nelabai kvepia.

Turinio rinkodara yra taip pat mokama, nebent pats esate raštingas ir galite laisvai rašyti straipsnius apie savo verslą ir siūlyti juos įvairiems interneto leidiniams. Tiesa, kai kurie paprašys pinigų už straipsnio įdėjimą. Dėl to ir šis būdas netinka prie nemokamų variantų, nors yra labai efektyvus.

Prie kiekvieno nemokamo reklamos internete būdo pažymėjome kiek laiko jis užtrunka, siekiant įgyvendinti. Kaip matote laiko užima tikrai nedaug. Visos 5 priemonės užimtų 10-17 valandų per mėnesį.

Jei svarstote nuo kurio būdo pradėti, tuomet patarsime pradėti nuo Paslaugos.lt puslapio sukūrimo. Tai netrunka ilgai, o jūsų reklamą pamato potencialūs klientai, kurie ieško jūsų teikiamų paslaugų. Čia galite pateikti savo atliktų darbų galeriją, pateikti pavyzdžių fotografijas, aprašyti teikiamas paslaugas bei rinkti klientų atsiliepimus. Efektyvus startas garantuotas! Ir svarbiausia – be didelių investicijų ar galvos sukimo.

Paskelbta 2017-04-04