Vestuvių planavimas – brangi, tačiau atsiperkanti paslauga, 2018

Vestuvių planavimas – brangi, tačiau atsiperkanti paslauga, 2018

Paslaugos.lt Paslaugos.lt parašė temoje „Vestuvės“

Vienoms nuotakoms vestuvės siejasi su vizitu metrikacijos skyriuje, parašų padėjimu ir pavardės pakeitimu. Tuo tarpu kitoms tai tolygu rožinės vaikystės svajonės išsipildymu bei galimybe pabūti dienos karaliene (su karaliumi parankėje, aišku). Nieko keisto, jei vestuvių planavimas pradedamas likus metams ar net daugiau iki pasirinktos datos: kitos nuotakos taip pat nesnaudžia, ir gali nukniauti iš panosės TĄ vietą, TUOS muzikantus ar TĄ fotografą.


Netrunka paaiškėti, jog vestuvių planavimas nėra toks lengvas, kaip gali atrodyti iš pradžių: ypač sudėtinga neturint reikiamų organizacinių gebėjimų bei nemokant susitvarkyti su stresinėmis situacijomis (artėjant šventės dienai, tai padaryti vis sudėtingiau).  Šioje vietoje iškyla dilema, ar verta samdyti vestuvių planuotoją? Pažvelkime iš praktinės pusės: kiek tai kainuoja bei kaip gali padėti sutaupyti?Vestuvių planuotojos Vaidos Radzevičiūtės nuotraukos


Mokate ne tik už paslaugas, bet ir patirtį

Vestuvių planavimo paklausa nuolat auga, tad Paslaugos.lt portale nesunkiai rasite kontaktus asmenų, siūlančių savo paslaugas. Dalis besiskelbiančiųjų, deja, nenurodo konkrečių įkainių, pabrėždami, jog tai priklauso nuo individualių kliento pageidavimų. Tiesa, mums pavyko „išvesti“ teikiamų paslaugų vidurkį, pagal tuos vestuvių planuotojus, kurie pateikia savo įkainius. Taigi, vestuvių planavimo kaina svyruoja tarp 500-1700 €, priklausomai nuo:


•pasirinktos vestuvių planuotojos.
Natūralu, jog ilgą patirtį turinčios ir pripažinimą pelniusios vestuvių planuotojos įkainiai bus gerokai didesni nei pradedančiosios, tik kelią šioje srityje besiskinančios. Pastarojo varianto pasirinkimas susijęs su rizika, tačiau tikrai nebūtinai reiškia taupymą kokybės sąskaita: verslo ryšių bei patirties trūkumą neretai kompensuoja talentas, entuziazmas bei nuoširdus darbas.


•pageidaujamų paslaugų.
Jei jums pakaks tik vienkartinės konsultacijos, kurios metu „pasišaudysite“ originalių idėjų, gausite atsakymus į aktualius klausimus bei kontaktus patikimų asmenų, galinčių suteikti kitas reikalingas paslaugas, tikėtina, susisuksite ir su 100 € ar kita panašia sutarta suma. Jei vedybų planuotojai bus patikėtas net pačių smulkmenų suderinimas ir organizavimas, užmokestis už darbą gali išaugti iki minėtų 1700 € ar net daugiau. Kai kuriais atvejais vestuvių planuotojos ima papildomą mokestį už vestuvių dienos koordinavimą – tai yra techninių detalių suderinimą šventės vietoje (pradedant paslaugų teikėjų kontrole ir baigiant svečių „eismo“ reguliavimu prie bažnyčios). Tai vestuvių biudžetą gali ištuštinti dar maždaug 300 €.


Apmokėjimo būdas už vestuvių planuotojos paslaugas gali skirtis. Vienu atveju mokama konkreti sutarta suma, priklausanti nuo pageidaujamo paslaugų paketo dydžio, kitu – tam tikras procentas nuo viso vestuvėms skirto biudžeto (šitas variantas dažnesnis tokiu atveju, jei rengiamos didelės, brangiai kainuojančios vestuvės).
Vestuvių planuotoja taupo jūsų pinigus, laiką ir...nervus

Vestuvės šiais laikais – prabanga finansine prasme, tad daugelis porų yra priversti sukti galvą, kaip apkarpyti išlaidas ir tilpti į numatytą biudžetą. Grafos „vestuvių planavimas“ neskubėkite išbraukti kaip bereikalingo švaistymo ar turčių privilegijos. Gal ir pasirodys keista, tačiau ši paslauga, žvelgiant į galutinį rezultatą, neretai padeda sutaupyti.


•Vedybų planuotojos, ypač patyrusios, turi sukaupusios tam tikrų paslaugų teikėjų (fotografų, patalpų nuomotojų, maisto tiekėjų, muzikantų ir kitų, be kurių neįsivaizduojamos vestuvės) kontaktų banką ir, užsakydami šių paslaugas, gauna nemenkas, eiliniams klientams neprieinamas nuolaidas.


•Vedybų planuotojos žino, kuris DJ ar pokylių salės šeimininkas yra patikimas. Taip išvengiama papildomų išlaidų, galimų aklai renkantis ir susidūrus su nesąžiningais paslaugų teikėjais.


•Brangiausias turtas – laikas. Pagalvokite, ar galėsite leisti sau prabangą susitikti su 4 kandidatais į fotografus ir apžiūrėti 5 sodybas per vieną savaitę (ir tai – tik pradžia)? Vedybų planuotoja, išsiaiškinusi jūsų poreikius ir galimybes, „atsijoja“ tik patikimiausius paslaugų teikėjus, suorganizuoja susitikimą ir sutaupo marias jūsų laiko.


•Svarbiausia, jog dalies organizacinių darbų delegavimas vedybų planuotojai tausoja jūsų...nervų ląsteles. Nuotakos, kurios yra linkusios viską užsikrauti sau ant pečių, rizikuoja „perdegti“ ir pasiruošimą vestuvėms prisiminti kaip didžiausią gyvenimo košmarą: ta diena laukiama ne dėl iškilmių svarbos, bet dėl to, jog visi vargai pagaliau baigsis... Jei kažkuriuos darbus patikėsite draugams ar artimiesiams, dėl laiko trūkumo, streso ar „nuotaikos siaubūnės“ sindromo, rizikuojate rimtai su jais susipykti. Tikriausiai ne taip įsivaizduojate savo svajonių vestuves, ar ne?


Taigi kaip minėjome, iš tiesų verta apsvarstyti vestuvių planuotojos vaidmenį jūsų vestuvėse. Tai gali pasirodyti išties nuostabus sprendimas. O kai prireiks išsirinkti, kam patikėti vestuvių šventės „dirigavimą“, rinkitės iš rekomendacijų sulaukusių Paslaugos.lt besiskelbiančių planuotojų – čia pasirinkimas tikrai platus.


Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.