Pats sau bosas: kaip išlikti motyvuotam bei planuoti darbus?

Pats sau bosas: kaip išlikti motyvuotam bei planuoti darbus? (2)

Žavinta Kiliūtė Žavinta Kiliūtė parašė temoje „Asmeninis tobulėjimas“

Jau du metai kaip dirbu namuose, neturiu pikto vadovo ir „pletkarkių“ kolegių. Pati sau bosė. Skamba neblogai? Taip, jausmas geras, tačiau jį lydi ir tam tikri iššūkiai, vienas jų motyvacija. Kaip atlikti visus darbus, kuomet tiesiog tingi, užėjusi kūrybinė krizė ar iš visų pašalių lenda pagundos? Net jei labai myli savo darbą, pagundos, netinkama aplinka ar blogas planavimas gali išmušti iš vėžių ir motyvacija tiesiog išgaruoja. Tad noriu pasidalinti keliais patarimais, kurie man padeda dirbti efektyviai.


Kelkis kada nori. Tačiau rask darbingiausią laiko tarpą

Jei esi skaitęs straipsnius apie motyvaciją, garantuotai bent 80 proc. jų buvo punktas „kelkis anksti“. Bandžiau. Nesisekė. Nes aš esu pelėda. Nuo pat mažų dienų rytas man tragedija, o mokykloje pirmos pamokos būdavo praleistos stiklinėmis akimis. Taigi, gali save prievartauti ir tikėti tais, kurie tau sako, jog viskas yra priprantama ir turint valios „persilauši“ (šuo kariamas irgi pripranta) arba rasti laiko tarpą, kada esi efektyviausias ir jį išnaudoti. Tam gali prireikti laiko, tačiau eksperimentuok, stebėk save, stebėk savo darbingumą. Dirbant biure nuo 8 iki 17 tos galimybės neturi, o dirbdamas pats sau gali efektyviai išnaudoti darbingiausią laiką. Pavyzdžiui, mano darbingiausios valandos yra nuo 14 iki 20, tad jas skiriu darbui, kuris atima daugiausia jėgų.


Apsirenk padoriai, lyg eidamas į darbą

Gal kostiumo vilktis ir nereikia, puikiai tiks tiesiog tvarkinga apranga (džinsai, marškinėliai ir pan), tačiau darbas sėdint prie kompiuterio su pižama ir darbas apsirengus normaliai skiriasi. Pižama tarsi nuteikia žaidimui, pasivartymui lovoje, iššaukia tingulį, tuo tarpu „išlindus iš pižamos“ pasijauti, jog esi rimtas, dirbantis žmogus. Man šis taisyklė tikrai veikia psichologiškai, tad išbandžiusi ir pamačiusi rezultatą, su pižama prie darbo kompiuterio jau nebesėdžiu.


Įsirenk biurą

Vieni renkasi biuro nuomą HUB‘e savo mieste, kiti tiesiog įsirengia biurą namuose. Ir tam nereikia atskiro kambario (aišku tai idealus variantas), užtenka stalo kompiuteriui ir ergonomiškos kėdės. Darbas ant lovos su kompiuteriu ant kelių gal ir skamba romantiškai, tačiau pirma, tai nenuteikia rimtam darbui, jautiesi kaip koks nerimtas uždarbiautojas, o ne specialistas, antra, darbas ant lovos kenkia laikysenai ir sveikatai. Tad geriau skirti šimtuką-kitą ir įsirengti darbo vietą namuose arba išsinuomoti biurą ar stalą HUB‘e.


Sportuok

Atrodo nesusiję su darbu? Tačiau dirbant namuose dažnai susiduriama su problema (kiti gal tai laiko privalumu), jog niekur nereikia kelti kojos iš namų. Keturios namų sienos ir keli išvažiavimai į parduotuvę pasipildyti šaldytuvo bei savaitgaliniai pasisėdėjimai su draugais. Nėra kasdieninės rutinos vykti ir grįžti iš darbo, pradeda trūkti judesio. O ir pastebėta, jog dirbant namuose, kur šaldytuvas pasiekiamas ranka, baigiasi sparčiau augančiu viršsvoriu. Tad skirk laiko sportui ir sveikatai. Aš renkuosi pasivaikščiojimus, dalyvauju žygiuose ir karts nuo karto apsilankau sporto salėje. Fiziškai išsikrovus smegenys pradeda geriau veikti. Čia faktas!


Nudirbk vienu darbu daugiau nei reikia

Dirbant sau esi atsakingas pats už save. Tad jei susirgsi, norėsi nueiti į konferenciją, turėsi vykti į laidotuves, niekas už tave neatliks tavo darbų. Todėl niekada nepalik visko paskutinei minutei, o esant galimybei atlik daugiau nei reikia. Aš pavyzdžiui, puikiai žinau, jog mane kaip kokią menininkę veikia mėnulio fazės, PMS ir lietus – galiu tapti tiesiog nedarbinga. Tad jei jaučiu jog šiandien diena, kai galiu nuversti kalnus, nestabdau savęs su mintimi, jog „štai tas darbas nėra svarbus“. Atlieku ir esu rami, jog prie šito jau nereiks prisėsti, o esant krizinei situacijai nereiks rūpintis, jog laukia kalnai darbų.


Ir vietoj išvados. Yra daugybė straipsnių, mokslinių tyrimų, kurie bando rasti universalią ir efektyvią formulę kaip palaikyti motyvaciją, kaip planuoti dieną ir pan. Tačiau kiekvienas žmogus yra unikalus ir negalima aklai sekti straipsniuose išsakytomis mintimis Tai kas tinka vienam, netinka kitam žmogui.

Apie autorių

Žavinta Kiliūtė

Vieni kolekcionuoja pašto ženklus, kiti šokinėja nuo tiltų, treti šoka iki nukritimo. Aš RAŠAU. Kodėl turėtumėte patikėti man rašyti tekstus? - 4 metų patirtis rašant reklaminius prekių aprašymus grupinių pardavimų portalams - 4 metų patirtis rašant SEO tekstus ir vykdant SEO optimizavimo darbus Rašau įvairiomis temomis, greitai gebu įsigilinti į naujas temas ir įvykdyti užsakymus. Rašau tiek SEO tekstus, tiek aprašymus ar apžvalgas. Pagrindinis kriterijus sau ir savo darbui - kokybė.

Komentarai

Rašyti

Andrius Olechnovičius Andrius Olechnovičius

Aš asmeniškai visiškai atskyriau darbą ir namus ir namie nebedirbu. Man labai pasiteisina, kažkada skaičiavau statistiką ir gavos, kad man 1 val. darbo ofise = 2 val. darbo namie. Ta prasme, kad ofise tą patį darbą dukart greičiau padarau nei namie:) Tai įvertinus, 0,5 val. kelionės į darbą labai greitai atsiperka.
Bet sutinku, tai labai individualu.

Raminta Varnelytė Raminta Varnelytė

Aš irgi svarstau apie darbą namuose. Viskas būtų gerai, bet kyla klausimas dėl socializacijos. Ar netrūksta jums bendravimo su kolegomis? Aš manau, kad man to trūktų. Bet vis tik neatmetu šios galimybės. Jau apgalvojau kaip turėtų atrodyti mano darbo vieta, nusižiūrėjau patogią kėdę

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.