Kokios vestuvės, jeigu jose nedalyvaus fotografas?

Kokios vestuvės, jeigu jose nedalyvaus fotografas?

Julius Trepkevičius Julius Trepkevičius parašė temoje „Vestuvės“

Kaip gali vestuvėse nedalyvauti fotografas? Greičiausiai iškiltų toks klausimas šventės dalyviams, kurie sužinojo, jog vestuvėse fotografo nebus. Bandykime įsivaizduoti savo emocijas ir klausimų virtinę, kurie galėtų kilti po tokios žinios.


Vestuvių šventė – viena pagrindinių švenčių gyvenime, kai kuriems ji būna vienintelė, todėl neįamžinti tokios šventės būtų didžiulė klaida. Tad vestuvių fotografai yra būtini ir ruošiantis, ir vestuviš šventei einant į pabaigą!Fotografui svarbiausia turėti patirties ir puikiai išmanyti šio darbo specifiką. Neatsiejama šio darbo dalis – vestuvių fotosesija ir visos vestuvių eigos išmanymas bei greita orientacija netikėtų ir nenumatytų įvykių eigoje. Jei esate naujokai, išmanyti ir perprasti tai yra itin svarbu. Tačiau per gyvenimą toli gražu ne visi yra dalyvavę šioje nuostabioje šventėje, todėl tikrai vertėtų sužinoti, kas po ko vyksta ir kokia yra būtent šios šventės specifika. Taigi kaip ir kas vyksta vestuvių šventėje?Vestuvių fotografai darbą privalo pradėti nuo pat šios šventės pradžios. Jei žiūrite įvairius užsienio filmus, greičiausiai galvojate, jog jaunikis negali matyti nuotakos iki pat bažnytinės ceremonijos dalies. Turėtumėte žinoti, jog Lietuvoje ši tradicija nėra itin paplitusi. Žinoma, galima šventę suplanuoti ir taip, tačiau dažniausiai nuo pat vestuvių pradžios būsimi sutuoktiniai jau būna kartu, todėl vestuvių fotografai atvažiuoja ten, kur nuotaka ir jaunikis susitinka. Tai gali būti jaunųjų namai, nuo kurių neretai ir prasideda vestuvių fotosesija. Šioje vietoje susitinka ir dalis draugų bei giminaičių, todėl protingas sprendimas yra įamžinti šias šventinės dienos pradžios akimirkas.
Po neoficialaus starto, paprastai būna įprasta važiuoti į bažnyčią ar civilinės metrikacijos skyrių. Jei ceremonija vyks bažnyčioje, santuoka bus registruota būtent ten, ir į jokias atskiras įstaigas važiuoti nereikės. Visi patyrę vestuvių fotografai žino, jog ši ceremonijos dalis yra pati svarbiausia, todėl svarbu įamžinti kiekvieną momentą. Svarbiausi jų – įžadų davimas, apsikeitimas žiedais ir bučinys. Taip pat – vestuvių fotografai fotografuoja eiseną link altoriaus, bei atskirus šventės dalyvius.


Pasibaigus bažnytinei vestuvių daliai vestuvių fotosesija pratęsiama kitoje erdvėje. Dažna šiuolaikiška jaunavedžių pora renkasi trumpas keliones prie jūros, ežero ar kitokios įspūdingos vietos fotosesijos pratęsimui, bet prieš tai viskas privalo būti suderinta su fotografu, kad šis būtų pasiruošęs.


Profesionalus fotografas, turėdamas didelę patirtį, visada patars ar rekomenduos.

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.