Kas svarbiausia pasirenkant interjero fotografą?

Kas svarbiausia pasirenkant interjero fotografą?

Agnė Bareikienė Agnė Bareikienė parašė temoje „Asmeninis tobulėjimas“

Interjero dizaineriui labai svarbu pasirinkti tinkamą interjero fotografą. Ką reiškia tinkamas? Kiekvienam jis skirtingas. Vienam dizaineriui norisi modernaus, kitam meniško braižo, o trečiam natūralaus vaizdo. Taigi kokie būna fotografai ir kaip juos atskirti bei tinkamai išsirinkti savo darbui įamžinti?


Fotografas „natūralistas“. Jis dažniausiai dirba su natūraliu apšvietimu, tai yra tokiu, koks tuo metu yra patalpoje. Gautą vaizdą kompiuterinėmis programomis apdoroja minimaliai (žr. pav. apačioje).Fotografas „modernistas“. Tai fotografas, turintis daugiau nei vieną tiesų matymo kampą. Dažniausiai fotografijose atsispindi įdomesni matymo kampai. Ką turiu omenyje? Pažvelkite į fotografiją apačioje. Tai gali būti kiek žemesni ar aukštesni nei įprasta fotografavimo kampai, antro plano įrėminimas pridengiant pirmo plano vaizdu. (žr. pav. apačioje).
Fotografas „detalistas. Šio tipo fotografui labai svarbios detalės, faktūros. Gautus vaizdus mėgsta apjungti į koliažus (žr. pav. apačioje). Didelį dėmesį skiria formų ir faktūriškumo išraiškai.Apibendrinant pateiksiu, kas yra svarbiausia interjero dizaineriams išsirenkant fotografą. Dalinuosi anketos apklausos duomenis.


Į klausimą „Kas svarbiausia interjero dizaineriui pačioje nuotraukoje?“ respondentai atsakė taip (kur 1 reiškia arčiau natūralumo bei siurrealistiškumo, o 10 - link meniškumo ir realaus plano atvaizdavimo):
Matome, kad dizaineriams nuotraukose yra vienodai svarbu ir natūralumas, ir meniškumas (vidurkis 4,4). Tarp siurrealistinio vaizdo ir realaus plano atvaizdavimo pokytis irgi nėra didelis (vidurkis 5,1), tad galima teigti, kad didesnė dalis apklaustųjų labiau vertintų realų plano atvaizdavimą.

Taip pat buvo klausiama, ko architektai labiausiai tikisi iš fotografo. Didžioji dalis nurodė, jog norėtų konsultacijų ir pasiūlymų dar prieš fotografuojant objektą.


Pasirenkant interjero fotografą daugiausia apklaustųjų nurodė, kad svarbiausia nuotraukų kokybė, bei fotografavimo stilius.


Apibendrinant, galima teigti, jog dažniausiai interjero dizaineriai fotografą pasirenka intuityviai, t.y. pagal pateiktą fotografų portfolio (tai, ką mato vizualiai), taip pat papildomai galima išskirti fotografo profesionalumą komunikuojant bei pateikiant darbą.

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.