6 taisyklės, padėsiančios išsirinkti vestuvių fotografą, 2018

6 taisyklės, padėsiančios išsirinkti vestuvių fotografą, 2018

Paslaugos.lt Paslaugos.lt parašė temoje „Vestuvės“

Jei planuojate savo vestuves, tuomet tikrai esate bent kelis šimtus kartų girdėję pasakymą, jog po to, kai supjaustai vestuvių tortą, žolėje išsivolioji su vestuvine suknele ir į orą paleidi fejerverkus, lieka tik viena – atsiminimai ir fotografijos. Taip, būtent fotografijos yra geriausias priminimas apie gražiausią ir vieną reikšmingiausių dienų gyvenime.


Neseniai aukso žiedus sumainiusi Kristina savo kailiu patyrė, kad vestuvių fotografas, net ir kuklioms vestuvėms, yra svarbus: „Norėjome kuklaus „susirašymo“ civilinės metrikacijos biure. Mes, liudininkų pora, kurie yra ir mūsų geriausi draugai, bei tėvai. Visgi, draugė įkalbėjo pasikviesti vestuvių fotografą. Tai neabejotinai buvo geriausias paskutinės minutės sprendimas. Iš kuklios ceremonijos, viskas išsivystė į nuotaikingą ir smagų nuotykį, kurį galiausiai vainikavo nuostabios nuotraukos, prisiminimas apie svarbų mūsų gyvenime žingsnį.“Nuotraukų autorius Fotografas Vygantas Legerpušis


Taigi, ar reikalingi vestuvių fotografai, ar ne, jau nėra diskutuotinas klausimas. Diskusijos ir galvos skausmas prasideda, kai tenka išsirinkti vestuvių fotografą. Paslaugos.lt blog‘e jau yra keli straipsniai apie tai, kaip pasirinkti vestuvių fotografą ir ką su juo aptarti prieš fotosesiją. Visgi, šiandien norisi paliesti kiek rečiau aptariamas, tačiau labai svarbias taisykles ir gyvenimiškas pamokas, kaip rinktis arba nesirinkti vestuvių fotografo.  


„Restorano savininkai rekomendavo fotografą!“

Fotografo paiešką reikia nuo kažko pradėti, tačiau tikrai ne nuo rekomendacijos iš restorano, kuriame užsakote salę vestuvėms, ar iš renginių vedėjų. Paprastai tarp šioje rinkoje besisukančių žmonių yra sutarimas „tu rekomenduok mane – aš rekomenduosiu tave“. Tokios rekomendacijos ne visada atitinka jūsų poreikius, vestuvių stilių, charakterį ar biudžetą.


Geriau rekomendacijų klauskite draugų, kurie neseniai buvo vestuvėse arba patys jas „atšoko“, ieškokite atsiliepimų virtualioje erdvėje (fotografų bendruomenių portaluose, forumuose ar socialiniuose tinkluose), kur žmonės laisviau reiškia mintis. Nepamirškite peržiūrėti ir Paslaugos.lt portale fotografo profilyje pateiktų klientų rekomendacijų.


 „Per metus nufotografuoja 200 vestuvių!“

Yra profesijų, kurių patirtis yra skaičiuojama valandomis, pavyzdžiui, pilotų, arba atliktų darbų skaičiumi, pavyzdžiui, chirurgų.  O kaip įvertinti fotografų darbo patirtį? Deja, nufotografuotų vestuvių skaičius per metus nėra rodiklis. Ypač jei tas skaičius „kosminis“, kaip pavyzdžiui, 200.


Vestuvių fotografo darbas nėra tik „paspaudinėti mygtuką“ vestuvių metu. Po fotosesijos laukia retušavimas. Norėdamas kokybiškai atlikti savo darbą, fotografas skiria dvigubai ar trigubai daugiau laiko nuotraukų sutvarkymui nei pačiai fotosesijai. Taigi, per metus nėra laiko dviem šimtams vestuvių. Todėl neklauskite, kaip dažnai fotografas fotografuoja, verčiau įvertinkite, ar fotografuoja profesionaliai, ar fotografijų stilius ir kokybė jus tenkina. Būtent fotografijos parodo vestuvių fotografo patirtį.


„Mažas biudžetas – pigus fotografas“

Rengiantys kuklias vestuves, vengia rinktis aukštos klasės, žinomesnius bei vertinamus vestuvių fotografus. Kartais net pasirenkami giminaičiai ar draugai fotografijos mėgėjai, kurie „paspaudo mygtuką“, kai nevalgo gardaus kepsnio ar vestuvių torto, tačiau ar nekokybiškos ir paprastos fotografijos yra tai, ko tikrai norite? Viena nuotaka išsidavė, jog įsigijo paprastutę vestuvinę suknelę, tačiau užsisakė aukštos klasės fotografą. Jos argumentai nuginkluojantys: „Profesionalas nufotografuos taip, jog ir su paprastute suknele atrodysiu kaip deivė, o prieš mėgėją gali ir su Gucci suknele sukiotis – rezultato nebus“.Nuotraukos autorius Fotografas Simonas Skabeikis


„Patinka fotografijos, kita  –  nesvarbu“

„Noriu jo ir nieko kito!“ – sako nuotaka peržiūrėjusi vestuvių fotografo darbų portfolio. Puiku, jog išsirinkote, tačiau nepulkite užsakinėti tik pagal matytus darbus. Vestuvių fotografas yra vienas iš tų žmonių, kurie sukiojasi aplink jus visą dieną, todėl labai svarbu, kad su žmogumi būtų lengva bendrauti, jis būtų malonus ir sukalbamas. Tad skirkite laiko prieš vestuves susipažinti su fotografu, pabendrauti – tik taip suprasite, ar su šiuo žmogumi norėsite praleisti visą dieną.


„Vestuvių fotografas – pusė vestuvių planuotojos“

Vestuvių fotografai visą ceremoniją ir vestuvių procesą mato iš arti, žino visas jaunųjų klaidas ir teisingus žingsnius, todėl patys pripažįsta dažnai dalijantys patarimus ir nukreipiantys jaunuosius tinkama linkme. Tad  taip jie atlieka pusę darbo, kurį paprastai atlieka vestuvių planuotoja. Kuklioms ir neįpareigojančioms vestuvėms tai pats tas. Visgi, didesnėms vestuvėms ir siekiant, jog viskas būtų nepriekaištinga, nereikėtų maišyti fotografo su vestuvių planuotoja. Lai kiekvienas atlieka savo darbą, kurį išmano geriausiai.


„Susirgo fotografas, liko trys dienos... ai, apsieisim be jo“

Gyvenimas yra kaip kelias, o kelyje pasitaiko visko, net ir nemalonių situacijų paskutinę akimirką. Kaip minėjome pačioje pradžioje, be fotografo vestuves įsivaizduoti sunku. Tad ką daryti, jei fotografas jus pavedė paskutinėmis dienomis? Atsakymas logiškas: reikia rasti fotografą, kuris būtų laisvas jums reikiamą dieną. Taip būna net geriausiems fotografams: galbūt jų sutarta fotosesija neįvyks, nes nuotaka susilaužė koją arba fotografo asmeniniai planai sugriuvo ir jis tą dieną neturi ką veikti.


Vienas iš efektyviausių būdų rasti laisvus fotografus – pasinaudoti bendra Paslaugos.lt užklausa, kurią gauna visi fotografai pasirinktame mieste ir jums atsakys tik tie, kurie laisvi. Peržvelgę portfolio ir įvertinę, kuris jums labiausiai patinka – susisieksite ir sutarsite dėl vestuvių fotosesijos. Vestuvės išgelbėtos!Nuotraukos autorė Fotografė Laura Petreikė


Jei perskaitėte straipsnį iki galo, tuomet fotografo paieškos jums tikrai bus lengvesnės. Dar lengviau ieškoti Paslaugos.lt portale –rekomendacijų sistema, vestuvių fotografų darbų galerijos bei nurodytos paslaugų kainos leidžia pradėti rinktis iš geriausių savo srities specialistų. Kokybiška vestuvių fotografo paieška prasideda ir baigiasi čia – Paslaugos.lt portale!

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.