16 geriausių ir įdomiausių tinklaraščių asmeniniam tobulėjimui Lietuvoje

16 geriausių ir įdomiausių tinklaraščių asmeniniam tobulėjimui Lietuvoje

Danielius Goriunovas Danielius Goriunovas parašė temoje „Asmeninis tobulėjimas“

Mes visi kartais turime problemų. Klausimų ir dvejonių ką rinktis ir daryti toliau. O jei klausimų neturime dabar – jų greitai (vėl) iškils. Neišvengiamai.

Tačiau ką darai, kai nežinai, ko imtis?

Kai nežinai, kieno klausti patarimo arba žmonės, kurių paklausei, patys neturi jokio atsakymo ir pasiuntė tave velniop?


Eini į „Google“? Ieškai internete?

Na, jei skaitai šį straipsnį, tai tikiu, kad išeičių savo gyvenimo dvejonėms internete ieškai dažnai. Bet turiu tau klausimą: Ar dažnai internete randi atsakymus?


Ar tiksliau – randi kažką naudingiau, nei tuos verkti tai iš juoko, tai iš gailesčio verčiančius straipsnius Alfose ir panašiuose portaluose?

Spėju, kad retai. Ir aš žinau tą jausmą. Kai prieš daugiau nei šešis metus pradėjau ieškoti geresnio gyvenimo, radęs tokius straipsnius susiimdavau už galvos. Būtent todėl ir pradėjau rašyti. :-)


Bet šiandien turiu tau gerų žinių.

Daugiau skaityti dėmesio nevertų straipsnių ar pirkti tragiškų mokymų tau neteks. Nes per praeitą mėnesį aš atlikau purviną darbą ir išnaršęs visus lietuviškus internetus bei išklausinėjęs visus atrinkau geriausius, įdomiausius ir naudingiausius asmeninio tobulėjimo tinklaraščius Lietuvoje.


Nes aš tikiu, kad ir Lietuvoje galime rasti kokybiško turinio internete. Taigi, priimk šį sąrašą kaip dovaną. Dovaną, kuri apsaugos tave nuo laiko švaistymo taip, kaip kadaise jį švaisčiau aš.

Pradėkime. Tačiau pirmiausiai, leisk paaiškinsiu kaip šie tinklaraščiai buvo atrinkti. :-)


Tačiau pirma, kaip buvo atrinkti ir vertinami šie tinklaraščiai?

Svarbiausia įvertinimų dalis – nauda skaitytojams. Antroje vietoje – išskirtinumas, originalumas ir įdomumas.


TEIGIAMI balai už:

 • Straipsnių kiekį, ilgį, išsamumą ir pagrindimą (asmenine patirtimi ir arba moksliniais faktais).
 • Knygų, programų, seminarų ir kitokių mokymų pasiūlą.
 • Gerbėjų ratą (nuo 1000 skaitytojų ir daugiau).
 • Autoriaus mandagumą bendraujant su skaitytojais.
 • Autoriaus mandagumą bendraujant su kolegomis (manimi).
 • Puslapio gyvavimo laiką.
 • Puslapio ateities planus.
 • Ir teigiamus atsiliepimus internete.


NEIGIAMI balai už:

 • Prastą puslapio aktyvumą (atnaujinimų nebuvo ilgiau nei mėnesį).
 • Atstumiantį ir nepatogų puslapio dizainą.
 • Jei puslapyje kalbama ne tik apie asmeninį tobulėjimą.


Tuomet suskaičiuojami balai, kandidatai išrikiuojami... Ir štai turime geriausių tinklaraščių sąrašą!


Pirmiausia: Geriausių penketukas!

Pradėsiu nuo geriausių. Šiuos puslapius išskirsiu, nes... Na, jie tokie velniškai nuostabūs. :)


1. „Tu tikrai gali“ – atrask savo tikrąsias galias.


Seminarai, mokymai, straipsniai, aktualūs bei įdomūs naujienlaiškiai, beprotiškai malonus bendravimas ir begalės teigiamų atsiliepimų.

Tado Rakausko kuriamas „Tu tikrai gali“ turi visko.

Tiesa, sakydamas „visko“ neturiu omenyje, kad feisbuko puslapyje, video pamokose ar laiškuose autorius dalinasi visokiomis kačiukų nuotraukomis ar mergaičių Mašenkų citatomis. Na jau ne.

„Tu tikrai gali“ spinduliuoja kokybės aurą.

Aurą, kurią aš taip dievinu. O prie to pridėjus žinias ir naudą, kurią Tadas nuo 2008-ųjų atiduoda savo mokiniams... Ne veltui šį tinklaraštį galima pavadinti bene geriausiu Lietuvoje.

„Tu tikrai gali“ rasi: [ Tutikraigali.lt ].


2. „Džiaugiuosi savimi“ – išmok pamilti pasaulį ir save.


Prasidėjęs nuo paprastos pasitikėjimo savimi programos, šis psichologės Rasos Venckutės ir didelės „bitučių“ komandos kuriamas tinklaraštis tapo visko, kas tik susiję su pasitikėjimu savimi, tvirtove.

O žinodamas, kad bent septintadalis jūsų laiškuose minite, kad jums trūksta pasitikėjimo savimi...

...Ne veltui rekomenduoju „Džiaugiuosi savimi“.

Ir lygiai dėl tos pačios priežasties rekomenduoju šio puslapio komandos kuriamą, Lietuvoje turbūt didžiausią ir draugiškiausią, programą „Lūšis“. Joje aš dalyvavau praeitais metais ir pats regėjau – tai buvo jėga!

„Džiaugiuosi savimi“ rasi: [ Dziaugiuosisavimi.lt ].


3. „Valtininkas“ – atsakymai į gyvenimo klausimus.


Yra tinklaraščių, kurių geriausia savybė yra jų trumpumas. Jie neįdomūs, neoriginalūs ir galvoje nepajudinantys nė mažiausios mintelės. Na, ar galbūt vieną: „Dieve, noriu iš čia išeiti!“.

„Valtininkas“ nėra toks.

Valtininkas yra įdomus. Gilus. Beprotiškai išsamus ir niekada nesustojantis kelti bei atsakyti įvairius klausimus. Nuo to, kaip gyventi lengviau, (tai, beje, jo straipsnis Debesyloje!), iki to, kaip rasti gyvenimo prasmę.

O internete, kuriame dominuoja trumpi, tačiau gyvenimo nekeičiantys, straipsniai... Valtininkas yra neįtikėtinai maloni atgaiva širdžiai.

„Valtininką“ rasi: [ Valtininkas.lt ].


4. „Monaco“– norintiems pasiekti daugiau.


Kai prieš pusę metų pirmą kartą užsukau į „Monaco“, mano pirma mintis buvo „Valio, dar vienas nieko gero nežadantis tinklaraštis“. Tada puslapį išjungiau ir atgal negrįžau keletą mėnesių.

…Tačiau vėliau supratau, kad padariau klaidą.

Agresyvus, vietomis net grubus, vos ne į ausį šaukiantis, Alex‘o iš Monako rašomas tinklaraštis tikrai gali išgąsdinti ir pirmą kartą atbaidyti…

Tačiau po fasadu „Monaco“ yra ta vieta, kur galima rasti išties protingų minčių. Apie tai, kaip pradėti gyventi lengviau, laimingiau ir džiaugsmingiau.

O sprendžiant iš dešimties tūkstančių (lyginant su Debesylos 2,9 tūkst.) „Monaco“ fanų feisbuke, kurių vis daugėja… Na, matomai nesu vienintelis, kuris taip galvoja. ;-)

„Monaco“ rasi: [ Monaco.lt ].


5. „Gyvoji psichologija“– pažink savo pasaulį su sielos mokslu.


Penktoje vietoje: psichoterapeutės Linos Vėželienės tinklaraštis apie sielos mokslą, gyvenimo atradimus, problemas ir jų sprendimus.

Lina yra viena iš tų autorių, kurie sugeba rašyti apie rimtas ir kiekvieno mūsų gyvenimus paliečiančias temas įdomiai, įtraukiančiai ir svarbiausia – maloniai. Draugiškai.

Ir būtent todėl Linos „Gyvoji psichologija“ jau nuo pirmojo straipsnio sulaukė pačių įvairiausių sričių profesionalų dėmesio. Nuo jos kolegų psichologų, iki tokių Lietuvos įžymybių kaip Ilzės Butkutės.

„Linos - mokymuose per tris dienas suvokiau ir atradau turbūt daugiau, nei per visą gyvenimą lig šiol.

Ilzė Butkutė, knygos „Atleisk savo šefą“ autorė

„Gyvąją psichologiją“ rasi: [ Gyvojipsichologija.lt ].

Tačiau su pirmais tinklaraščiais sustoti nevalia. Nes visgi likusieji tinklalapiai tikrai neatsilieka nuo pirmųjų.


Dar 10 (ir daugiau) geriausių bei įdomiausių lietuviškų tinklaraščių tobulėjimui


Taigi pažvelkime likusius geriausius tinklaraščius.


6. „Virsmai“ – tyrinėtojams, svajotojams ir atradėjams.

Muzika, atradimai ir gamta. Sujunk tai ir gausi gana neįprastą ir išskirtinį Martyno Jociaus rašomą „Virsmų“ tinklaraštį.

Martynas yra tyrinėtojas. Ir jis kviečia kartu pasaulį tirti ir „Virsmų“ skaitytojams, klausytojamsbei fanams. Tyrinėti bei atrasti.

Geromis emocijomis trykštantys „Virsmų“ tekstai gali suveikti kaip tavo geresnio gyvenimo katalizatoriai, spyriai ir niuksai. Kaip Martynas teigia – jo tikslas yra išlaisvinti skaitytojų vidinę energiją.

„Virsmus“ rasi: [ Virsmai.lt ].


7. „Ekstremalus išlikimas“– eksperimentai tavo gyvenimo būdui.


Manto Žalkausko potyriai tikriausiai gali padaryti įspūdį kiekvienam: nakvojimas po atviru dangumi ties -17 laipsnių šalčio, du metus trukusi tarnyba KASP pajėgose ir begalės beprotiškų eksperimentų su savimi, kurių dalies nedrįstu pakartoti ir aš pats.

Visą tai rasi jo „Ekstremaliam išlikime“– tinklaraštyje apie potyrius ieškant geresnio gyvenimo.

Manto tikslas yra išbandyti įvairias naujas idėjas ir sistemas, o patirtis aprašyti skaitytojams. Jis neperrašinėja kitų žmonių minčių, o pateikia tik tai, ką pats išbandė praktiškai. Taip, kaip darau aš Debesyloje. :-)

„Ekstremalų išlikimą“ rasi: [ Ekstremalusislikimas.lt ].


8. „Koučingo blogas“– blogas, skirtas ne tik koučeriams.


Mokymų ir asmeninio tobulėjimo pasaulyje galime sutikti keturių rūšių mokytojus: Psichologus, Rašytojus, Koučerius ir Ezoterikus.

O Tomo Misiukionio rašomas „Koučingo blogas“ asmeninį tobulėjimą pateikia būtent iš profesionalaus, faktais, patirtimi ir mokslu patvirtinto koučingo pusės.

Todėl, jei psichologai tavęs nejaudina, rašytojai (kaip aš) irgi, o ezoterikai su savo magijomis atstumia… Duok Tomui šansą. Nes jis gali tau padėti pakeisti gyvenimą nuo pagrindų.

Ir iškart padrąsinsiu – nesąmonių, teigiančių, jog koučingas padės visiems ir visada, čia tikrai nerasi. ;-)

„Koučingo blogą“ rasi: [ Coachingblog.lt ].


9. „Laimingi“– kelias link laimingo gyvenimo.


Šis Liudo Vasiliausko rašomas tinklaraštis iš pirmo žvilgsnio nėra panašus į tinklaraštį. Gal labiau į straipsnių ir išteklių katalogą. Tačiau į „Laimingus“ užsukti verta.

Ypač, jeigu ieškai kelio į laimingesnį gyvenimą, tačiau magijos, kodavimai ir aklas tikėjimas nėra… Na, tavo dalykas. Arba kitaip tariant – pakliūni į Debesylos tikslinę auditoriją.

Tarp kitko, esu gavęs Debesyliečio Almanto laišką, kuriame jis išgyrė Liudo organizuojamus mokymus sodyboje „Meilė sau“. Almanto žodžiais, tai buvo geriausi jo išbandyti mokymai.

„Laimingus“ rasi: [ Laimingi.lt ].


10. „Jevgenijus Černyš“ – ieškantiems gyvenimo prasmės.


Šį tinklaraštį prižiūri, tvarko, myluoja ir pildo žmogus paminėtas puslapio pavadinime. Tai Jevgenijus Černyš.

Ir gali būti, kad tu apie jį girdėjai. Panašiai, kaip 60+ tūkst. jo pasekėjų Baltijos šalyse. Jevgenijus yra mokytojas, gana įgudęs kalbėtojas ir turbūt artimiausia, ką mes Lietuvoje turime kokiam, spėju, Tony Robbinsonui.

Jevgenijaus puslapyje galima rasti jo straipsnių, nuorodų į mokymus, knygas ir šį tą nemokamo: 15-ką jo „Išmokyklos“ video pamokų.

Jevgenijų Černyš rasi: [ jcernys.lt ].


11. „Žilvinas Butkevičius“ – video mokymai veikliems.


Žilvinas Butkevičius yra verslininkas, saviugdos treneris ir lektorius, kurio vardą vis girdžiu iš savo draugų. Ir jis savo žinias perduoda video pamokomis savo asmeniniame puslapyje.

Išties prisipažinsiu – apie Žilviną išgirdau tik visai nesenai. Susipažinau – dar neseniau. Tačiau susipažinęs, nesigailėjau.

Rekomenduoju šį tinklalapį tiems, kurie siekia gyventi laisvą gyvenimą ir ieško būdų, kaip jam užsidirbti. Ir nesijaudink, Žilvinas tinklinio marketingo nereklamuoja. ;-)

Žilviną Butkevičių rasi: [ Zilvinasbutkevicius.lt ].


12. „Sielos namai“ – ieškantiems savo sielos namų.


Jei trokšti suderinti asmeninį augimą, kūrybą ir dvasinį tobulėjimą kartu – Aurelija Veršininė savo tinklaraštyje įrodys, kad tai įmanoma.

Daugiau nei 2,8 tūkst. feisbuko gerbėjų turinčius „Sielos namus“ vienija idėjos, kad užsiimti kūryba (piešti, dainuoti, eiliuoti ar t.t..) gali kiekvienas, kad kurti yra sveika ir kad tai gali būti kelias į sielos ramybę.

Lengvais ir draugiškais straipsniais Aurelija turi talentą perduoti gerąją energiją skaitytojams. O ir žiū – jos idėjos dažnai sutampa su Debesylos.

„Sielos namus“ rasi: [ Sielosnamai.lt ].


13. „Absoliuti laisvė“ – atrask laisvę nuo blogų emocijų.


Dainius Gudonis savo kelionę pradėjo nuo kompiuterių, o baigė protų ir emocijų programavimu. „Absoliučioje laisvėje“ rasi straipsnius, Lietuvoje retai sutinkamo formato audio kursus ir asmenines Dainiaus konsultacijas.

„Išbandžiau 28 emocijų valdymo metodus ir technikas, o taikymui praleidau daugiau nei 7000 valandų.“

Dainius Gudonis, „Absoliučios laisvės“ autorius

Nors kol kas asmeniškai Dainiaus kursų išbandyti nespėjau, tačiau jie atrodo gana įdomiai ir verti dėmesio. Kalendoriuje jau pasižymėjau priminimą juos išbandyti!

„Absoliučią laisvę“ rasi: [ Absoliutilaisve.lt ].


14. „Mindgasmic“ – skirtumus lemiantys skirtumai.


„Mindgasmic“ yra vienas tų tinklalapių, apie kuriuos nieko nežinojau, kol man nepapasakojo draugai. „Mindgasmic“ šefas –Vidas Jankauskas, licencijuotas Neurolingvistinio programavimo (NLP) treneris, mokymais užsiimantis jau keliolika metų.

Šiame tinklaraštyje rasi skaitytojų pamėgtų NLP esė ir nuorodas į Vido (ir kitų specialistų) mokymus bei seminarus. Ir nors puslapio dizainas, kiek, švelniai tariant, tragiškas… Atsiliepimai iš seminarų tai atperka.

Kadaise NLP padėjo mano augimo kelyje, kai man trūko pasitikėjimo savimi ir jėgų daryti, tai ką troškau. Todėl tikiu, kad tai gali padėti ir tau. Tai juk jau kartą suveikė. ;-)

„Mindgasmic“ rasi: [ Mindgasmic.com ].


15. „Esu laiminga“ – tinklaraštis išskirtinai moterims.


Ir galiausiai 15-toje vietoje (iš daugiau nei 200) pristatau Renatos Rimkevičienės tinklaraštį „Esu laiminga“. Labiausiai, beje, skirtą moterų auditorijai. 

Nors Renatos tinklaraštis dar palyginus visai šviežias, o straipsnių jame mažoka, tačiau autorė man prižadėjo, kad ateityje straipsnių bus daugiau. O taip pat ji nežada sustoti su savo mokymais bei seminarais moterims.

Bendrai žvelgiant „Esu laiminga“ turi potencialo tapti vienu velniškai šauniu tinklaraščiu. Rekomenduoju į jį užsukti.

„Esu laiminga“ rasi: [ Esulaiminga.lt ].


O šešioliktasis tinklaraštis…

…Yra tas, kurį pridėsi Tu.

Nesišnaršęs visus lietuviškus internetus, o jūsų žinomų tinklaraščių feisbuke klausinėjęs (net) šešis kartus, iš visų saviugdos tinklaraščių… Radau vos 15, kurie buvo išties verti dėmesio. :-(

Todėl pabaigai turiu vieną paprastą klausimą…

…Kokį dar vieną tinklaraštį įrašytum į šį sąrašą?

Pasidalink savo atsakymu komentaruose žemiau ir aš jį pridėsiu.

O taip pat, nepraleisk progos pasidalinti šiuo sąrašu su savo draugais, kuriems taip pat rūpi jų ateitis! ;-)

Komentarai

Prisijunkite

Norėdami komentuoti, turite prisijungti arba užsiregistruoti.